🛡️ Posilněte svou imunitu! Vyberte si doplňky stravy pro posílení imunity ZDE.

Jak si připravit rychle a chutně domácí poké misku?

  • Recepty

Poké bowl nebo česky i poké miska je aktuálně velmi trendy jídlo a pokud si ho náhodou ještě nevyzkoušel, tak je nejvyšší čas. Poké miska je kouzelná v tom, že si můžeš do ní dát přesně to, na co máš zrovna chuť. Tak se pojď s námi podívat, jak si ji správně vyskládat, aby měla mít všechno, co famózní poké bowl mít má.

Jak si připravit rychle a chutně domácí poké misku?

Poké miska se skládá ze čtyř základních složek a těmi jsou:

  1. Sacharidy
  2. Maso/ryby/mořské plody (tofu/tempeh - pro vegany)
  3. Zelenina
  4. Dresing / omáčka na dochucení

Toto jsou 4 základní věci, které určitě musíš mít, pokud se chceš pustit do její přípravy. Dále samozřejmě budeš potřebovat běžné ingredience na přípravu jednotlivých částí, jako například olej na přípravu masa či ryb a tradičně i nějaká ta semínka či nať na posypání na závěr.

Poké miska se navíc podává studená, díky zelenině obsahuje také dostatek vlákniny a vody, takže je skvělým jídlem i na příchozí letní období.

1. Sacharidová složka

Tradiční poké miska se dělá z rýže, tedy pokud ji máš v oblibě doporučujeme ti jako základ poke bowl zvolit právě rýži. Pokud se jí chceš vyhnout nebo vyzkoušet něco nového, dobrou alternativou je i quinoa, pohanka případně verze s lepkem - kuskus.

2. Masová složka

Druhá nejvíce kreativní složka poké misky je určitě část určená pro maso, resp. bílkoviny. Umíš si sem navariovat opravdu chutě od výmyslu světa: kuřecí maso, syrové ryby jako losos či tuňák, krevety, krůtí maso, nebo pro vegetariány to může být klidně i tofu či tempeh. Podle druhu bílkovin je pak třeba správně si navolit ingredience v zeleninové složce pokrmu.

recept na domácu poké misku fit plus, fitness, avokádo , tuniak, losos, hrasok.jpg

3. Zeleninová složka

V této se již tradičně vyskytují strouhaná nebo natenko krájená mrkev, fazolky edamame, červené strouhané zelí, okurka, avokádo, ředkvičky nakrájené na plátky či výhonky mladé řeřichy. Lidé si ale rádi přidávají i kukuřici, papriku, rajčata ... prostě zvolíš si to, na co máš právě chuť.

4. Dresink / omáčka k dochucení

Můžeš si vybrat koupený dresink podle vlastní chuti nebo si jednoduše připravit svůj domácí. Dávej ale pozor na jeho množství, abys ze zdravé dobroty neudělal kalorickou bombu.

Přejeme dobrou chuť a hodně kreativity při tvorbě tvé vlastní domácí poké bowl.

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše