📣 Novoroční akce pro domácí fitness zařízení ZDE

Olimp Gold Omega 3, 60 kps

Olimp Gold Omega 3, 60 kps

Na prodejně

Olimp Gold Omega 3 vysoce kvalitní koncentrát získaný z tuku ryb ze studených mořských vod.

309 Kč s DPH
Na prodejně
  • Eshop
Hmotnost 100 g
Počet dávek 30
Info Omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce, cievy, mozog a svaly
Počet dávek v balení 30
Dávkování 1 kapsulu 2 x denne najlepšie s jedlom
Nutriční údaje Na 100 g 2 kps (jedna dávka) energia 660kcal/2775kJ 17,6 kcal/74kJ bielkoviny 0 g 0 g sacharidy 0 g 0 g tuky 75 g 2 g Z toho Fat (fish-oil) 75 000 mg ** 2000 mg ** of which: Eicosapentanoic acid 30% EPA 22500 mg ** 600 mg** Docosahexanoic acid 20% DHA 150

Olimp Gold Omega 3, 60 kps 

Mastné kyseliny omega-3 v měkkých želatinových kapslích obsahujících vysoce kvalitní koncentrát získaný z tuku studenovodních ryb, který obsahuje až 50 % kyseliny eikosapentaenové (EPA) a dokosahexaenové (DHA). Díky vysoké kvalitě tohoto doplňku stravy (jedna kapsle obsahuje 1000 mg rybího oleje a až 500 mg omega 3 mastných kyselin) je možná účinná prevence srdečních a mozkových onemocnění, ochrana před vznikem aterosklerózy, rakoviny a obezity a posílení imunitního systému. Dostatek mastných kyselin zajišťuje dobrou pružnost buněk (cév, svalů, šlach a vazů), což pomáhá předcházet zraněním, jako je natažení svalů apod.

Balení: 60 kapslí = 30 porcí

ENUTRIČNÍ HODNOTY |   | 100 g  | 2 kps (jedna porce) 
 | Energie  | 660 kcal/2775 kJ  | 17,6 kcal/74 kJ
 | Bílkoviny  | 0 g  | 0 g
 | Sacharidy  | 0 g  | 0 g
 | Tuky  | 75 g  | 2 g
  |   z toho tuk (rybí tuk)  | 75 000 mg **  | 2000 mg **
 | Kyselina eikosapentanová 30% EPA  | 22500 mg **  | 600 mg**
 | Kyselina dokosahexanová 20% DHA  | 15000 mg **  | 400 mg**
 | Vitamin E  | 750 mg (7500)*  | 20 mg (200 %*)
*ODD = doporučená denní dávka, **ODD není stanovena

Gold Omega 3 je doplněk stravy určený pro sportovce, kteří chtějí aktivně pečovat o své zdraví. Obsahuje vysoce kvalitní koncentrát rybího oleje z mořských studenovodních ryb, bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Mastné kyseliny vyskytující se v přírodě mohou obsahovat 4 až 26 atomů uhlíku. Podle toho se rozlišují na nasycené, mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny.
 
 Omega 3 patří do skupiny polynenasycených mastných kyselin. Zatímco ostatní nasycené mastné kyseliny si lidské tělo dokáže syntetizovat (může si je vytvářet podle potřeby), některé nenasycené mastné kyseliny a omega 3 musí být přísně dodávány ve stravě. 
 
 Je to proto, že nám chybí příslušné enzymy desaturázy (enzymy, které jsou schopny syntetizovat kyselinu linolovou a α-linolenovou), a proto se nazývají esenciální mastné kyseliny (EFA). Je obtížné získat jejich dostatek z potravy, zejména pokud žijeme aktivním životním stylem.

Podíl mastných kyselin v lidské stravě se v průběhu let vyvíjel. V současné době je v průmyslově vyspělých zemích až děsivě nevhodný poměr omega-6:omega-3, který někdy dosahuje až 30:1
 
 To je způsobeno nadměrnou konzumací rostlinných olejů bohatých na omega-6 mastné kyseliny. Velká nerovnováha může být příčinou vzniku mnoha onemocnění: aterosklerózy, zánětů a těžkých alergických reakcí, krevních sraženin nebo dokonce růstu rakovinných buněk.
 
 Pro zdraví je vhodný poměr mastných kyselin 1:4 - 1:1 (n-3:n-6). Doplňování omega-3 mastných kyselin je proto důležité. Přiměřené množství těchto kyselin může předcházet nemocem a přinášet obrovské zdravotní výhody.
 
 Dvě nejdůležitější a nejúčinnější kyseliny v přípravku Olimp Gold Omega 3 jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA). Mnohé studie ukazují, že i malá dávka omega-3 mastných kyselin má příznivý vliv na kardiovaskulární systém, regeneraci, prodloužení výkonu při sportu a příznivý vliv na paměťové schopnosti.
 
 Kromě toho jejich příjem ve stravě snižuje hladinu triglyceridů a zvyšuje také hladinu "dobrého cholesterolu" HDL, snižuje srážlivost krve, zvyšuje propustnost a tekutost buněčných membrán.
 
 Jak omega-3 mastné kyseliny ovlivňují hladinu cholesterolu a kardiovaskulární onemocnění Výsledky mnoha studií ukazují, že užívání i malých dávek omega-3 mastných kyselin má příznivý vliv na kardiovaskulární funkce. Jejich další přidávání do stravy snižuje hladinu triglyceridů a zvyšuje příznivý HDL cholesterol a snižuje srážlivost krve, což má ochranný účinek na srdce a oběhový systém.

Na jakém principu omega-3 mastné kyseliny zabraňují zánětům, trombóze a ateroskleróze?


EPA a DHA zvyšují koncentraci tkáňového aktivátoru plazminogenu, což je trombolytická látka působící na rozpouštění sraženin. Doplnění omega 3 inhibuje syntézu prozánětlivých cytokinů, jako je TNF-alfa nebo IL-1. Gold Omega 3 je ideální volbou pro podporu léčby zranění a kloubních problémů.

Jak omega 3 mastné kyseliny pomáhají funkci nervového systému?Omega 3 mastné kyseliny jsou zodpovědné za správnou funkci neuronů. Jsou důležitou součástí nervové tkáně, zejména mozkové kůry a sítnice. DHA zajišťuje správnou funkci bílkovin zodpovědných za přenos a příjem nervových impulzů.

Mohou omega 3 redukovat tělesný tuk?Omega 3 mastné kyseliny jsou jednou z klíčových složek, které vám pomohou při redukčních dietách. Lidé pravidelně konzumují doporučenou dávku omega 3, aby dosáhli snížení tělesného tuku a BMI. Omega 3 mastné kyseliny mají inhibiční účinek na tvorbu tukové tkáně a aktivně v ní mobilizují svůj podíl.

Jak omega 3 mastné kyseliny chrání játra? 
 
Výsledky nejnovějších studií potvrzují účinnost omega 3 mastných kyselin na zastavení růstu jaterních nádorů, čímž zvyšují účinnost chemoterapie a chrání před jejími toxickými účinky.

Doplnění mastných kyselin se doporučuje osobám, které užívají nedovolený doping, který způsobuje narušení vnitřní rovnováhy organismu. 

UPOZORNĚNÍ

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Zajistěte dostatečný příjem tekutin. Tento produkt není plnohodnotnou náhradou pestré vyvážené stravy. Nevhodné pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Skladujte při teplotě 10-25 °C, mimo dosah dětí, chraňte před mrazem, vlhkem a přímým slunečním zářením. Výrobce, dovozce ani distributor neodpovídají za škody způsobené nesprávným používáním nebo skladováním.

.

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Hmotnost 100 g
Info Omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce, cievy, mozog a svaly
Počet dávek v balení 30
Dávkování 1 kapsulu 2 x denne najlepšie s jedlom
Nutriční údaje Na 100 g 2 kps (jedna dávka) energia 660kcal/2775kJ 17,6 kcal/74kJ bielkoviny 0 g 0 g sacharidy 0 g 0 g tuky 75 g 2 g Z toho Fat (fish-oil) 75 000 mg ** 2000 mg ** of which: Eicosapentanoic acid 30% EPA 22500 mg ** 600 mg** Docosahexanoic acid 20% DHA 150

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše