Real Pharm CLA 90 kapslí

CLA je konjugovaná kyselina linolová, která podporuje spalování tuků a zdravou hladinu cholesterolu.

Dostupnost Na skladě
Možnosti doručení
Kód: 1040800
414 Kč –32 % 279 Kč
Real Pharm CLA 90 kapslí
real pharm cla 90kaps
Akce Novinka
414 Kč –32 %

Registrovaní zákazníci
nakupují výhodněji

K nákupům také
nabízíme i dárky

Zastupujeme pouze
špičkové a ověřené značky

Záruční a pozáruční servis s
vlastními techniky

Real Pharm CLA - Omega mastná kyselina, která podporuje hubnutí

Konjugovaná kyselina linolová (z angl. CLA, conjugated linoleic acid) je druh esenciální mastné kyseliny. Esenciální mastná kyselina je taková kyselina, bez které tělo nebude správně fungovat. Některé tuky si tělo dokáže vytvořit samo (neesenciální), ale ty esenciální musíme přijímat z potravy.

Stručně řečeno, existují dva hlavní typy esenciálních tuků, kterými jsou omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. CLA je podkategorií omega 6 mastných kyselin. Její celý název je polynenasycená konjugovaná kyselina linolová.3  

Slovo "konjugovaná" představuje chemické uspořádání jednoduchých a dvojitých vazeb molekul. Tento název pomáhá určit, o jaký typ tuku se jedná. CLA je přirozeně se vyskytujícím trans-tukem, který je druhem nenasycených tuků. Na rozdíl od uměle vytvořených trans-tuků se předpokládá, že ten přírodní má zdravotní přínosy.

Díky CLA řadu výhod:

 • zlepšuje tělesnou kompozici
 • podporuje spalování tuků
 • je antimutagenní
 • je protirakovinná (rakovina prsou, rakovina kůže)
 • je antidiabetická
 • prevence aterosklerózy
 • zlepšuje funkci imunitního systému
 • snižuje produkci eikosanoidů
 • působí proti vysokému krevnímu tlaku

Proč je CLA dobré užívat, i když necvičíš?

Někteří vědci se domnívají, že CLA může pomoci při tvarování postavy a usnadňovat proces hubnutí díky zrychlení metabolismu.

Předpokládá se, že CLA pomáhá tělu odbourávat a spalovat tukové buňky a zabraňuje ukládání nadměrného množství tuku. Tento proces probíhá hlavně v tukových buňkách uložených ve svalové tkáni.

Je důležité si uvědomit, že tukové buňky uvnitř svalu neovlivňují hladinu tělesného tuku, jelikož ten je určen podkožním tukem mezi pokožkou a svalem. CLA v těchto procesech hraje roli na buněčné úrovni.

Většina účinků CLA na hubnutí a změny metabolismu byla pozorována pouze v buňkách ve zkumavce nebo ve studiích na zvířatech.  Například ve studii, kde byly prasata krmena CLA (až 2 % jejich denního příjmu), měli po skončení významně méně tuku na zádech a více svalů.

žena měřící obvod pasu hubnutí s cla

 

S čím je vhodné kombinovat CLA?

 

 • s pohybem
 • se stimulačními látkami
 • s adaptogeny
 • se spalovači tuků

DÁVKOVÁNÍ CLA

Užívejte 1 kapsli 1x denně.  Nepřekračujte maximální doporučenou denní dávku 1 kapsli.

Výživové údaje v 1 porci (1 kapsle)

Aktivní látky na 1 porci 1 kps
 
Konjugovaná kyselina linolová CLA   800 mg **

 

*(ODD: Doporučená denní dávka); **(ODD není stanovena)

Složení:

Konjugovaná kyselina linolová (CLA), želatina (obal tobolky), zvlhčovadlo - glycerol, voda.

Vedlejší účinky CLA

Naštěstí nejsou známy žádné vedlejší účinky přidání většího množství CLA do stravy, pokud CLA užíváte ve správném množství. Pokud se rozhodnete pro doplněk s CLA, ujistěte se, že pečlivě sledujete pokyny pro dávkování na zadní straně balení.

UPOZORNĚNÍ:

Tento výrobek je určen pro zdravé dospělé osoby. neměly by jej užívat těhotné a kojící ženy. Je důležité dodržovat zdravý životní styl a vyváženou, pestrou stravu. Není určeno pro osoby citlivé na kteroukoli složku produktu. 

Doplněk stravy se nemůže používat jako náhrada (sustituce) pestré stravy. Neužívejte v případě vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, bolesti hlavy, psychických poruch, cukrovky, astmatu nebo jiných léků. Pokud užíváte jiné léky nebo máte zdravotní potíže, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nepoužívejte během těhotenství a kojení. Přípravek není určen k používání osobami mladšími 18 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Reference:

 1. CHIN, SF, et al. Dietary sources conjugated dienoic isomers of linoleic acid, a nově recognized class of anticarcinogens.  Journal of food composition and analysis , 1992, 5.3: 185-197.

 2. Schoeller DA, Watras AC, Whigham LD (2009) Meta analýza účinků koncentrace linoleic acidu na fat-free mass v lidech. Appl Physiol, Nutr, Metab 34(5):975–978

 3. GAULLIER, Jean-Michel, et al. Conjugated linoleic acid doplnění pro 1 y reduces body tuku mass v zdravých overweight lidí.  American journal of clinical nutrition , 2004, 79.6: 1118-1125.

 4. KIM, Yoo, et al. Impact of conjugated linoleic acid (CLA) on skeletal muscle metabolism.  Lipids , 2016, 51.2: 159-178.

 5. KOBA, Kazunori; YANAGITA, Teruyoshi. Health benefits of conjugated linoleic acid (CLA).  Obesity research & clinical practice , 2014, 8.6: e525-e532.

 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4429457/
 7. https://nutritionj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12937-023-00876-3
 8. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0963996923007032
 9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17490954

 

PROČ JE O VÝROBKU TAK MÁLO INFORMACÍ?

Bohužel, vzhledem k přísným právním předpisům EU můžeme o našich doplňcích poskytnout jen omezené informace. V seznamu mohou být uvedeny pouze schválená tvrzení, která jsou uvedena v databázi EU. Nemůžeme sdílet vědecké výsledky, které nebyly předloženy EU ke schválení. Nemůžeme uvádět benefity látek obsažených v produktu jako například benefity adaptogenů, rostlinných látek nebo aminokyselin. Více takových informací od nás obdržíte v našich newsletterech, nebo během přímého kontaktu na prodejně.

Doplňkové parametry

Kategorie: CLA
Hmotnost: 0.1 kg
Forma produktu: Kapsle
Značka: Real Pharm
Počet dávek: 90

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Real Pharm je jedním z nejrychleji rostoucích výrobců doplňků stravy v Evropě.

Real Pharm je značka, jejímž hlavním cílem jsou výrobky nejvyšší kvality.

Ve spolupráci s laboratořemi a nejlepšími sportovci různých sportovních disciplín vytvořila společnost Real Pharm řadu doplňků stravy s nejvyššími světovými standardy.

Real Pharm s nadšením vytváří doplňky stravy na podporu každého sportu. Vysoce moderní doplňky stravy mají vynikající složení a špičkovou kvalitu.