Real Pharm Tyrosine 90 kapslí

Zlepši pozornost a koncentraci s L-tyrosinem.

Dostupnost Na skladě
Možnosti doručení
Kód: 1040007
307 Kč
Real Pharm Tyrosine 90 kapslí
real pharm tyrosine tyrozyna 90kaps
Novinka

Registrovaní zákazníci
nakupují výhodněji

K nákupům také
nabízíme i dárky

Zastupujeme pouze
špičkové a ověřené značky

Záruční a pozáruční servis s
vlastními techniky

Real Pharm Tyrosine 90 tobolek - 500 mg na tobolku

TYROSINE je doplněk stravy v kapslích určený pro profesionální sportovce i amatérské sportovce k doplnění stravy o tyrosin.

Co je Tyrosin?

 • L-tyrosin je aminokyselina nacházející se v potravě, která se metabolizuje na produkci katecholaminů, jako jsou dopamin (DA) a noradrenalin (NE).
 • L-tyrosin se také používá v těle při produkci hormonů štítné žlázy.
 • L-tyrosin se často užívá jako doplněk ke zvýšení hladiny katecholaminů vyčerpaných během stresových nebo náročných podmínek.
 • Užívá se jako doplněk aminokyselin ve volné formě, běžně samostatně nebo jako součást doplňků na hubnutí nebo před tréninkem.

Hlavní výhody L-tyrosinu souvisí s jeho schopností doplňovat hladinu katecholaminů v mozku, která se může ve stresových podmínkách vyčerpat. Několik studií prokázalo, že L-tyrosin může pomoci předcházet zhoršení kognitivních funkcí ve stresových, kognitivně náročných podmínkách. Přestože se neprokázalo, že by zlepšoval paměť v klidových podmínkách, ukázalo se, že suplementace L-tyrosinem zmírňuje zhoršení paměti v akutních stresových podmínkách. Zdá se, že L-tyrosin je v mírných dávkách celkově bezpečný a dobře tolerovaný, přičemž v jedné dvoutýdenní studii na lidech se použila dávka 2500 mg, která se podávala třikrát denně po dobu dvou týdnů, av další studii se použily jednorázové dávky až do 150 mg /kg tělesné hmotnosti (přibližně 10 000 mg pro jedince o hmotnosti 68 kg/150 kg), přičemž v obou případech nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky. Byly to 20násobné dávky doporučených denních dávek.

Jak funguje tyrosin v těle?

L-tyrosin se v těle používá pro tvorbu katecholaminů dopaminu (DA) a noradrenalinu (NE), které se mohou vyčerpat ve stresových nebo kognitivně náročných podmínkách. Po doplňkové suplementaci se po jedné až dvou hodinách vstřebává a zůstává zvýšená hladina tyrosinu až osm hodin. L-tyrosin pak prochází hematoencefalickou bariérou, kde se vstřebává do mozkových buněk a v sérii enzymatických reakcí se přeměňuje na dopamin , který se může působením dalšího enzymu přeměnit na noradrenalin. Schopnost L-tyrosinu zvýšit syntézu katecholaminů pouze v neuronech, které aktivně pracují, může vysvětlovat jeho schopnost zvrátit účinky vyčerpání neurotransmiterů během stresu. To znamená lepší zvládání psychického tlaku.

Tyrosin a pigment

Tyrosin ovlivňuje vlasový pigment dvěma hlavními způsoby:

 1. Prekurzor melaninu: Tyrosin je esenciální aminokyselina, která je prekurzorem melaninu, pigmentu, který dává vlasům, barvě pleti a očím jejich barvu.
 2. Aktivace tyrozinázy: Tyrosin je také potřebný k aktivaci tyrozinázy, enzymu, který je klíčový pro syntézu melaninu. Bez tyrozinázy se melanin nemůže produkovat a vlasy by byly bílé.

Nedostatek tyrosinu může vést k předčasnému šedivzení vlasů nebo ke stavu zvanému albinismus, při kterém chybí pigment ve vlasech, pokožce a očích.

Kromě toho existují určité důkazy, že tyrosin může pomoci chránit vlasy před poškozením sluncem a předčasným stárnutím. To je proto, že melanin působí jako antioxidant a pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály.

S čím je vhodné kombinovat Tyrosin?

 • Vitamin B6: Pomáhá při přeměně L-tyrosinu na dopamin a norepinefrin.
 • Magnesium: Podporuje syntézu neurotransmiterů a uvolňuje svalové napětí.
 • Železo: Zlepšuje transport kyslíku do mozku a podporuje kognitivní funkce.
 • Zinek: Podporuje imunitní systém a hojení ran.
 • L-teanin: Aminokyselina, která se nachází v zeleném čaji a má uklidňující účinky.
 • Rhodiola rosea: Adaptogenní rostlina, která pomáhá zvládat stres a zlepšuje kognitivní funkce.
 • Ashwagandha: Další adaptogenní rostlina, která podporuje relaxaci a snižuje úzkost.
 • Kofein: Zvyšuje hladinu dopaminu a norepinefrinu v mozku.
 • MCT olej: Zdroj energie pro mozek, který může zlepšit kognitivní funkce.
 • Kurkumin: Protizánětlivá sloučenina, která může chránit mozek před poškozením.
 • Taurin:  Taurin i tyrosin byly prokázány, že zlepšují kognitivní funkce, jako je paměť, pozornost a koncentrace. Jejich kombinace může mít synergický efekt a vést k ještě větším výhodám.

DÁVKOVÁNÍ Real Pharm Tyrosine

Užívejte 1 kapsli jednou denně. Nepřekračujte doporučenou denní dávku (1 tobolka).

Neoficiálně se L-tyrosin užívá v dávkách 500 - 2000 mg přibližně 30 - 60 minut před akutním stresorem (obvykle jde o cvičení).

Čistá hmotnost 1 tobolky 630 mg.

Výživové údaje v 1 porci (1kps) Real Pharm Tyrosine

Aktivní složky:

L-Tyrosin

1 kapsle

500 mg**


*(ODD: Doporučená denní dávka); **(ODD není stanovena)

Složení:

L-tyrosin, protihrudkující látka: stearan hořečnatý, želatinová tobolka (želatina).

UPOZORNĚNÍ:

Tento výrobek je určen pro zdravé dospělé osoby. neměly by jej užívat těhotné a kojící ženy. Je důležité dodržovat zdravý životní styl a vyváženou, pestrou stravu. Nekombinujte s alkoholem. Není určeno pro osoby citlivé na kteroukoli složku produktu.

Doplněk stravy se nemůže používat jako náhrada (sustituce) pestré stravy. Neužívejte v případě vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, bolesti hlavy, psychických poruch, cukrovky, astmatu nebo jiných léků. Pokud užíváte jiné léky nebo máte zdravotní potíže, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nepoužívejte během těhotenství a kojení. Přípravek není určen k používání osobami mladšími 18 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

PROČ JE O VÝROBKU TAK MÁLO INFORMACÍ?

Bohužel, vzhledem k přísným právním předpisům EU můžeme o našich doplňcích poskytnout jen omezené informace. V seznamu mohou být uvedeny pouze schválená tvrzení, která jsou uvedena v databázi EU. Nemůžeme sdílet vědecké výsledky, které nebyly předloženy EU ke schválení. Nemůžeme uvádět benefity látek obsažených v produktu jako například benefity adaptogenů, rostlinných látek nebo aminokyselin. Více takových informací od nás dostanete v našich newsletterech, nebo během přímého kontaktu na prodejně.+

Reference:

 1. ^ Young SN L-tyrosine to alleviate the effects of stress? J Psychiatry Neurosci. (2007-May)
 2. ^ Rivlin R, Asper SP Tyrosine a hormony thyroidů. Am J Med. (1966-Jun)
 3. ^ Jongkees BJ, Hommel B, Kühn S, Colzato LS Účinek tyrosine doplňování na zdravotnické a zdravotnické populace ve stresu nebo cognitivních demands--A review J Psychiatr Res. (2015 Nov)
 4. ^ Shurtleff D, Thomas JR, Schrot J, Kowalski K, Harford R Tyrosine reverses a studeně-induced working memory deficit v lidech Pharmacol Biochem Behav. (1994 Dub)
 5. ^ MJ Sole, CR Benedict, MG Myers, FH Leenen, GH Anderson Chronic dietní tyrosine doplňky do not affect mild essential hypertension Hypertension. (Jul-Aug 1985)
 6.  Ondine van de Rest, Mirjam Bloemendaal, Rianne de Heus, Esther Aarts Dose-Dependent Effects of Oral Tyrosine Administration on Plasma Tyrosine Levels and Cognition in Aging Nutrients. (2017 Nov 23)
 7. ^ Mirjam Bloemendaal, Monja Isabel Froböse, Joost Wegman, Bram Bastiaan Zandbelt, Ondine van de Rest, Roshan Cools, Esther Aarts Neuro-kognitivní efekty Acute Tyrosine Administration on Reactive and Proactive Response Inhibition in Healthy Ol . (2018 Dub 30)
 8. ^ Glaeser BS, Melamed E, Growdon JH, Wurtman RJ Elevation z plasma tyrosinu po jediné oral dose z L-tyrosine Life Sci. (1979 Jul 16)
 9. ^ S KAUFMAN, S FRIEDMAN DOPAMINE-BETA-HYDROXYLASE Pharmacol Rev. (1965 Jun)
 10.  John D Fernstrom, Madelyn H Fernstrom Tyrosine, phenylalanine, and catecholamine synthesis a funkce v mozku J Nutr. (2007 Jun)
 11. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9148252/
 12. https://www.universalhairclinic.ie/product/l-tyrosine-amino-acids-to-stimulate-hair-growth/
 13. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6799584/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tyrosin
Hmotnost: 0.1 kg
Bez laktozy: Ano
Bez lepku: Ano
Forma produktu: Kapsle
Vegan: Ne
Značka: Real Pharm
Počet dávek: 90

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Real Pharm je jedním z nejrychleji rostoucích výrobců doplňků stravy v Evropě.

Real Pharm je značka, jejímž hlavním cílem jsou výrobky nejvyšší kvality.

Ve spolupráci s laboratořemi a nejlepšími sportovci různých sportovních disciplín vytvořila společnost Real Pharm řadu doplňků stravy s nejvyššími světovými standardy.

Real Pharm s nadšením vytváří doplňky stravy na podporu každého sportu. Vysoce moderní doplňky stravy mají vynikající složení a špičkovou kvalitu.