Vítej v našem e-shopu!

Švihadlo FIT PLUS 280 cm

Švihadlo FIT PLUS 280 cm

Na prodejně

Švihadlo Fit Plus Quick Jump vám dokonale padne do ruky.

89 Kč s DPH
Na prodejně
  • Eshop
Hmotnost 20 g

Sveltus Fit Plus Fast, kovové lano

Úvahy o výběru lana:

Pro správnou funkci by lano mělo být vyrobeno z těžšího materiálu, aby se maximalizovala jeho setrvačná síla při kroucení. Rukojeť by měla být pohodlná do ruky. Nejdůležitější je zvolit správnou délku. Změřte si ho tak, aby vám při stoji na středu lana a uchopení rukojetí do každé ruky sahaly pod ramena.

Trénink se švihadlem:

Skákání přes švihadlo sice není obtížné, ale při špatné technice se brzy unavíte. Ještě horší je, pokud pouze nedostatečně rozvíjíte dynamický odraz, na který byste se měli primárně zaměřit.

1. Nejlepším způsobem, jak trénovat techniku kroužení se švihadlem, je uchopit oba konce švihadla do každé ruky a kroužit se švihadlem v boční rovině podél těla. Do pohybu zapojte pouze zápěstí, lokty držte ve výšce pasu u těla. Vyvarujte se nesprávných krouživých pohybů celými pažemi.
 
 2. Efektivitu práce s tímto náčiním zvýšíte, pokud se nejprve zaměříte na důkladný nácvik práce s kotníky na odrazu bez použití švihadla.
 
 3. Na začátku cvičení se postavte před švihadlo a pohybujte jím před tělem tak, že budete současně krouživými pohyby pohybovat oběma zápěstími.
 
 4.Odrážejte se pouze střídáním kotníků a přistávejte na špičkách. Při skoku by se paty neměly vůbec dotýkat podložky. Jedině tak můžete dostatečně rozvinout běžecký odraz. Při dopadu na paty by nárazy zbytečně zatěžovaly páteř, klouby a šlachy.

5.   Švihadlo je jako metronom, který vám pomáhá udržovat stálý rytmus skoků. Pro zpestření tréninku kombinujte skákání na místě ze stoje bez meziskoku nebo s meziskokem, skákání po jedné noze, střídavé skákání po pravé a levé noze (při přeskoku dopadněte na pravou a poté na levou nohu).
 
 Další možnosti: 
 - Dvojskok (při vyšším skoku švihadlo obíhá 2x),  
 - Skoky s rukama zkříženýma před trupem,  
 - Střídavé obíhání švihadla vpřed a vzad.
.

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Naposledy zobrazené

FIT PLUS Švihadlo FIT PLUS 280 cm
89 Kč
Na prodejně

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Cookies nám umožňují poskytovat lepší služby. Používáním / zobrazovaním webu vyjadřujete souhlas s používáním a uchovávaním cookies. Další informace).

Rozumím