🔥 Nakupuj v BLACK FRIDAY zde 🔥

WEIDER Victory Endurance Všechny produkty

Weider Cyclo Energy 500 g

WEIDER Victory Endurance Všechny produkty

Weider Cyclo Energy 500 g

Vyprodané / Na objednávku

Vysokomolekulární sacharid Cluster Dextrin® (98 %) je dosud nejrychleji vstřebatelný sacharid vhodný pro vytrvalostní trénink.

489 Kč s DPH
Mám zájem
Hmotnost 500 g
Počet dávek 10
Forma produktu Prášok
Počet dávek v balení 10
Dávkování 50 g prášku v 300 ml vody
Info Cluster Dextrine

WEIDER VICTORY ENDURANCE CYCLO ENERGY PRO - nejrychlejší přenos energie do krve

 Doplněk stravy Victory Endurance Cyclo Energy Pro je práškový doplněk stravy na bázi cyklodextrinového klastru Dextrin® (98 %), patentované sloučeniny rozvětveného cyklického dextrinu.Díky své specifické molekulární struktuře se CYCLO ENERGY PRO vyznačuje:

  • rychlé vstřebávání do krevního oběhu
  • vysoká biologická dostupnost
  • okamžité energetické opatření

Kromě toho je CYCLO ENERGY PRO snadno rozpustný ve vodě, což je ideální pro vytrvalostní aktivity, a vyznačuje se vysokou stravitelností, což výborně předchází kontraindikacím, jako jsou bolesti břicha.

Sacharid Cluster Dextrin - TOP složka pro sportovní nápoje

Cluster Dextrin (vysoce rozvětvený cyklický dextrin) je nový typ dextrinu, který se vyrábí z amylopektinu cyklizační reakcí větvícího enzymu (BE, 1,4-α-D-glukan: 1,4-α-D-glukan 6-α-D-(1,4-α-D-glukan)-transferáza, EC 2.4.1.18).

Japonsko úspěšně dosáhlo výroby klastrového dextrinu použitím své jedinečné enzymologické technologie. V říjnu 2012 byl společnosti Glico udělen FDA status GRAS pro klastrový dextrin z hlediska funkčnosti i bezpečnosti.

Klastrový dextrin™  získal Ringier Technology Innovation Award 2020 (Švýcarsko)v kategorii potravin a nápojů jako inovativní složka pro sportovní výživu. 

Klastrový dextrin je funkční sacharid, který poskytuje rychlou a udržitelnou energii a výrazně zvyšuje výkon při cvičení a sportu. Vyrábí se z voskového negenerovaného kukuřičného škrobu pomocí patentované enzymové technologie společnosti Glico. Klastrový dextrin má vysoce jednotnou molekulární strukturu, je dobře rozpustný ve vodě rozpouštění a umožňuje rychlý pohyb žaludkem do střeva. Ve srovnání s tradičními zdroji cukrů, jako je glukóza a dextróza, je klinicky prokázáno, že Klastrový dextrin zvyšuje vytrvalost, zmírňuje střevní potíže a únavu a potlačuje zánětlivý stres.

Klastrový dextrin™ je vysokomolekulární sacharid s rychlou dobou vyprazdňování v žaludku, takže dodává trvalou energii s dokonalým načasováním při dlouhodobém výkonu.

Krátká doba pobytu v žaludku jej předurčuje k použití ve sportovních nápojích, které se rychle vstřebávají do těla. U nápojů obsahujících pouze elektrolyty se obvykle nejrychleji vstřebává 280 mOsm (má stejný osmotický tlak jako tělesná tekutina). Náš výzkum však zjistil, že vyprazdňování žaludku v případě nápojů obsahujících sacharidy je nejkratší u nápoje s nízkým osmotickým tlakem přibližně 150 mOsm vzhledem k osmotickému tlaku nápoje a vyprazdňování žaludku (doba přestupu do trávicího traktu) *1 ).

To znamená, že při použití sacharidů s nízkou molekulovou hmotností, jako je glukóza, se osmotický tlak zvýší i při stejné koncentraci (620 mOsm v 10% roztoku) a povede pouze k přípravě nápojů s pomalým vyprazdňováním žaludku.

Na druhou stranu, pokud se použije přibližně 2 500krát vyšší průměrná molekulová hmotnost dextrinu Cluster než u glukózy, je obtížné kontrolovat osmotický tlak a lze snadno navrhnout hypotonické sportovní nápoje, přestože se kombinují elektrolyty, vitaminy a aminokyseliny, které jsou pro sportovní nápoje nezbytné.

Potvrdili jsme, že účinku zvyšujícího vytrvalost lze dosáhnout konzumací nápoje obsahujícího klastr dextrin!

Nápoje obsahující klastr dextrin se vyznačují tím, že obsahují vysoce koncentrované sacharidy a rychle se vyprazdňují. Proto je možné okamžitě doplnit energii, hydrataci a elektrolyty spotřebované během cvičení. Potvrdili jsme, že podávání dextrinu Cluster myším významně prodloužilo dobu plavání (=vytrvalost) při vytrvalostním plavání ve srovnání s podáváním vody a roztoku glukózy*2).

Dále jsme zkoumali kritickou dobu plavání špičkových plavců plavajících v bazénu s tekoucí vodou po užití jednotlivých nápojů uvedených na obrázku. Výsledkem bylo zjištění, že doba plavání se výrazně prodlouží, pokud se konzumuje nápoj obsahující Cluster Dextrin ve srovnání s jinými nápoji.

Referenční studie: * 2) Biosci Biotechnol Biochem, 63: 2045-2052, 1999

DÁVKOVÁNÍ:

50 g prášku ve 300 ml vody, jednou denně.

 SÍŤOVÝ OBSAH: 500 g

SKLADOVÁNÍ: Skladujte na chladném a suchém místě, mimo dosah světla.

VÝŽIVOVÉ INFORMACE

 | Výživové údaje  | Na (50 g) | Energie  | 800 kJ / 191 Kcal | tuky, z toho nasycené | 0,01 g 0 g | sacharidy, z toho cukry | 48 g 1 g | bílkoviny  | 0 g | sůl  | 0 g | Cluster Dextrin®  | 49 g | Složení: 98 % cyklodextrin (Cluster Dextrin™), kyselina: kyselina citronová; aroma, sladidlo: sukralóza; barvivo: beta-karoten; šťáva z červené řepy ( Beta vulgaris L.).

Upozornění: pokud máte zdravotní potíže, poraďte se před použitím s lékařem. Tento produkt není určen k diagnostice, léčbě, vyléčení nebo prevenci onemocnění. Má se používat pouze jako doplněk stravy. Tento produkt není určen k nahrazení pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném a suchém místě.

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Hmotnost 500 g
Forma produktu Prášok
Počet dávek v balení 10
Dávkování 50 g prášku v 300 ml vody
Info Cluster Dextrine

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše