🖐 Kvalitní rukavice do posilovny nebo na kolo? Vyber si ZDE.

Weider Krea-Genic+PTK, 208 kapslí

Weider Krea-Genic+PTK, 208 kapslí

Vyprodané / Na objednávku

Nová generace kreatinu s vylepšeným transportním systémem! Nejnovější patentovaná technologie zaručuje 100% čistotu bez jakýchkoli neaktivních složek.

1 249 Kč s DPH
Mám zájem
Hmotnost 300 g
Počet dávek 52
Doplňující info KREA-GENIC. Najnovšia patentovaná technológia zaručuje 100%-nú čistotu.
Počet dávek v balení 52
Dávkování Jednu dávku /4 kapsule/ 30 minút pred tréningom, v netréningový deň v rovnakom čase
Nutriční údaje Na jednu dávku (4 kps.): Krea-Genic 4000 mg, PTK (kyselina algínová - katalyzátor transportnej fázy) – 40mg
Forma produktu Kapsle

Weider Krea-Genic + PTK, 208 kps

Kreatin nové generace s vylepšeným transportním systémem! Nejnovější patentovaná technologie zaručuje 100% čistotu bez jakýchkoli neúčinných složek. 

DOUBLE BUFFERED CREATINE je zatím nejvyšší a nejstabilnější forma kreatinu na trhu. Je ideálním produktem pro zlepšení krátkodobého intenzivního výkonu, nárůst svalové hmoty a zvýšení síly. Krea-Genic umožňuje velmi účinnou suplementaci kreatinem - funguje bez nasycovací fáze a zároveň se nepřeměňuje na neúčinný kreatinin. Přípravek potlačuje tvorbu kyseliny mléčné a nedehydratuje!

1000 mg kreatinu v každé kapsli - Mega Caps

Chceš výhodnější nabídku?

Weider Krea-Genic+PTK 208 kapslí, 2 ks
WEIDER Weider Krea-Genic+PTK 208 kapslí, 2 ks
2 390 Kč
2 498 Kč
Vyprodané / Na objednávku

DÁVKOVÁNÍ Krea-Genic

Jednu dávku /4 kapsle/ 30 minut před tréninkem, v netréninkový den ve stejnou dobu nebo večer, po měsíčním cyklu doporučujeme alespoň 2týdenní pauzu.

Weider Krea-Genic + PTK obsahuje DOUBLE BUFFERED CREATINE, nejvyšší a nejstabilnější formu kreatinu na trhu. Nemusíte se obávat neúčinnosti tohoto kreatinu, protože za ním stojí nejúspěšnější a nejstabilnější společnost v Evropě se 70letou tradicí (AlzChem).

Jedná se o kapsle, takže nepotřebujete žádné odměrky ani nádobky na míchání produktu.

KREA-GENIC® - DALŠÍ GENERACE KREATINU

VÍCE SÍLY - VÍCE OBJEMU - VÍCE KVALITY

Každý vášnivý sportovec zná kreatin monohydrát. V roce 2004 přišel kreatin monohydrát na trh s jednou ochrannou látkou - Kre-Alkalynem - ochranou proti destrukci kreatinu žaludečními kyselinami v kyselém prostředí s pH nižším než 2. 

Vývoj kreatinu - 2004

Kreatin monohydrát s jednou ochranou - známý také jako chráněný nebo alkalický kreatin - Kre-Alkalyn 

 • A = stačí menší dávka, protože ochrana pH pomáhá v žaludku
 • B = žaludeční HCl má na kreatin jen omezený vliv, protože je chráněný.
 • C = Během transportu v krvi se kreatin poškozuje, protože jeho ochrana proti kyselinám byla v žaludku vyčerpána.
 • D = V důsledku toho se do svalových buněk dostává méně kreatinu.

VÝVOJ KREATINU - 2007

Nová generace KREA-GENIC® - dvojitá ochrana: stabilní v žaludku a také stabilní v krevní plazmě! 

 • A = Kombinuje účinek kreatinu s pumpujícím, objemovým účinkem svalové buňky.
 • B = Žaludeční kyselina nemůže Krea-Genic napadnout, protože obsahuje dvě ochrany proti kyselině.
 • C = Během přenosu krví funguje druhá ochrana, která udržuje KG stabilní pro sval.
 • D = Krea-Genic se dostává do svalových buněk nepoškozený a s plným účinkem.

SATELITNÍ BUŇKY

Kreatin zvyšuje růst satelitních buněk. Co znamená označení satelitní buňky? V roce 1961 byly identifikovány jako kmenové buňky kosterního svalu. Podílejí se na 

 • opravě poškozených svalových vláken (myofibril)
 • zvětšování objemu svalových vláken
 • rozšiřování počtu svalových vláken

Satelitní buňky jsou předchůdci nových svalových vláken. Další funkce: 

 • Udržování hydratace cytoplazmy = buněčné tekutiny.

Cytoplazma je rozdělena membránami na mnoho různých organel, což umožňuje, aby metabolické procesy probíhaly v omezeném prostoru. Buněčný skelet slouží jako nosná struktura a transportní médium pro všechny látky a živiny. 

 • Tvorba nukleotidů = zdroj energie svalů.

Satelitní buňky se nacházejí mezi sarkomerami a membránami M a Z. Sarkomera = minimální funkční jednotka svalového vlákna, a tedy i svalu. Zde se tvoří nová svalová vlákna.

Kreatin zvyšuje aktivitu satelitních buněk. To vede k většímu růstu svalů, ale pouze v kombinaci s intenzivním tréninkem.

V lidském těle jsou za růst a udržování svalů zodpovědné mimo jiné tzv. satelitní buňky. Představte si armádu chlapíků zodpovědných za opravy a čištění (satelitní buňky), kteří jsou rozmístěni mezi jednotlivými svalovými vlákny ve vašich svalech. 

Když vy sedíte na pohovce, vaše armáda si žije pohodlným životem v kasárnách a - stejně jako vy - je ve stavu odpočinku. Jejím jediným úkolem v této době je udržovat infrastrukturu (vaše svaly), podobně jako při úklidu bytu. 

Na druhou stranu, pokud vykonáváte fyzickou práci, jako je cvičení nebo jen mírný kondiční trénink, vaše armáda se aktivuje. Příčinou zvýšené aktivity vaší servisní a úklidové armády je chaos způsobený stresem (ve skutečnosti mikroskopicky malými zraněními) ve vašich svalech. Proto se armáda satelitních buněk rozdělí do společností. První rota se vrací do kasáren (klidový stav), aby udržovala základní infrastrukturu. Druhá společnost naopak uklízí nepořádek způsobený zátěží: opravuje poškozená svalová vlákna (regenerace) a připravuje se na další zátěž (svalový růst, nazývaný také hypertrofie)! 

Experimenty na zvířatech ukázaly, že počet svalových vláken se může zvýšit (hyperplazie). 

V podstatě velíte své armádě satelitních buněk! Pravidelný silový a kondiční trénink připraví vaši armádu na bitvu!

Více síly s kreatinem, ještě více s Krea-Genic. Zkušení kulturisté vědí: svalová hmota roste úměrně se silou. Mnoho kulturistů může namítat, že síla není důležitá, protože ji na pódiu stejně nikdo nevidí. To je téměř správně. Určitě není podstatné srovnávat se s ostatními kulturisty z hlediska síly. Ve vaší velikosti je vaše síla. Pokud váš tréninkový partner zvedá 180 kg, zatímco vy zvládnete jen 140 kg, může to být proto, že váš partner má jednoduše lepší páku. Čím silnější jste, tím více můžete simulovat růst svalů. Nakonec je důležitý maximální růst. KREA-GENIC® vám pomůže dosáhnout větších svalů a větší síly. Je možné zvýšit sílu až o 30 %. Fáze zotavení mezi sériemi jsou zkráceny. Krátký a intenzivní objemový trénink je tedy možný. 

SAVE

Nedostatek intenzity nelze nahradit větším objemem tréninku. To znamená, že růstu se nedosahuje velkým počtem setů, ale několika málo, ale intenzivně zatěžujícími sety. 

DÁVKOVÁNÍ

Už nepotřebujete extrémně velké dávky, jak bylo běžné v 90. letech. "Vedlejšími účinky" býval průjem a vodnatý vzhled. Krea-Genic se vstřebává beze ztrát a ukládá se ve svalech. Stačí 3 g denně. V tréninkové dny 4 kapsle před tréninkem s vodou nebo džusem. V netréninkové dny 2 tobolky ráno a další 2 tobolky pozdě večer, například s proteinovým koktejlem. 

POSTUP VE VÝVOJI - Posilovač vstřebávání PTK je tady

Pomocí transportního mechanismu závislého na sodíku je možné rychlejší vstřebávání. Molekula potřebuje dvě molekuly sodíku, aby se "rychlost nacpání" kreatinu do buňky zvýšila o 50 %. Krea-Genic obsahuje optimální množství sodíku vázaného na kreatin. Tato hodnota "tlačí" kreatin do svalové buňky přirozeným způsobem. Výsledkem je větší napumpování a roztažení buněk i bez cukrů. 

Soutěžící kulturisté znají následující situaci cukrování před soutěží, kterou je těžké trefit na přesnou hodinu: den po soutěži jsou často plnější a žilnatější než přímo během velkého dne. Důvodem je požití nekvalitní stravy (nezdravé jídlo) s velkým množstvím tekutin po soutěži. Sodík vytlačuje vodu a cukr do svalů. Krea-Genic napomáhá hydrataci a dosažení plnosti, ale nepotřebujete k tomu cukry. 

S Krea-Genicem vypadáte žilnatější a hustší

ATP = adenosintrifosfát udržuje v těle zásoby energie. Pro každý pohyb potřebuje tělo ATP. Když je potřeba energie, přemění se na ADP = adenosindifosfát. Odštěpený fosfor vytváří energii.

 • CK = kreatinkináza. Enzym podílející se na dodávce energie.
 • PCr = fosfokreatin = dočasná zásobárna energie při spotřebě ATP.
 • Crn = kreatinin = produkt odbourávání kreatinu. V KG pouze zanedbatelné množství.

Přenos kreatinu z krve do svalů

Krea-Genic se optimálně vstřebává. Při dodání 3 g se pouze velmi malá část přemění na kreatinin (Crn). Naopak 33 % "běžného" kreatinu se přemění na kreatinin. 

DVOJITÁ OCHRANA

Na rozdíl od běžných verzí je Krea-Genic chráněn dvěma vrstvami pro větší stabilitu a rychlejší výsledky. 

Schematické znázornění rozdílu mezi jednoduchou a dvojitou ochranou kreatinu - v čem je KREA-GENIC jiný? 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE               na 100 g          | na 1 porci (4 kps=5,2 g)Krea-Genic                           76 920 mg    |  4 000 mg t. kreatin monohydrát     72 305 mg |  3 760 mg z t. kreatin                               63 613 mg |  3 308 mgKyselina alginová (PTK )      1 019 mg  |       53 mg

KREA-GENIC je mnohem víc než kreatin.jpg

Složení KREA-GENIC+PTK

Krea-GENIC (monohydrát kreatinu, regulátor kyselosti: uhličitan sodný), želatina, protispékavé látky: E551, E470b; PTK (prášek z řas Evergreen, kyselina alginová), barviva: E124, E110, E171, E172. E124 a E110: Může mít nepříznivý vliv na aktivitu a pozornost dětí. Může obsahovat stopy vajec, lepku, arašídů a jiných ořechů.

Krea-Genic = výrobek nejvyšší kvality

Dihydrotriazin (DHT)

Dihydrotriazin je surovina používaná při výrobě barev a pesticidů. Jedná se o sloučeninu s blíže nespecifikovanými toxikologickými vlastnostmi. Sloučenina není lidskému tělu vlastní a může na něj mít škodlivé účinky. Zatímco v běžných kreatin monohydrátech se vyskytuje v množství až 10 ‰, v případě přípravku Krea-Genic k žádným nálezům nedochází. Kreatin Kreatin je přirozený produkt odbourávání kreatinu. Vzniká z kreatinu spontánní neenzymatickou cyklizací při ztrátě vody a vylučuje se ledvinami. V případě již existujících problémů může způsobit poškození funkce ledvin. Množství kreatininu v původním výrobku by proto mělo být co nejnižší. Zatímco množství kreatininu v běžných produktech kreatin monohydrátu je až 300 ‰, v případě Krea-Genic je to více než 3krát méně.

Krea-Genic je bezpečný a neobsahuje žádné další identifikovatelné ani neidentifikovatelné látky. Mimochodem, věnujte pozornost tomu, odkud získáváte doplňky stravy. Proteiny lze na internetu koupit velmi levně, a to i z renomovaných zdrojů. Zdraví máte jen jedno.  

PRŮVODCE ATLETIKA

Dávkování běžných forem kreatinu je obvykle 20 g a více denně. Tato částka byla skutečně potřebná k dosažení výsledku. Velké množství kreatinu bylo zničeno již v žaludku, a proto bylo nutné ho užít více. Tato velká množství však procházejí játry a ledvinami. 

Jak dochází k destrukci kreatinu na kreatinin

Žaludek je naplněn žaludeční kyselinou. Tato kyselina s hodnotou pH 1,8 je nezbytná například k ničení bakterií v potravinách nebo k rozkladu bílkovin. Tato kyselina bohužel ničí i normální kreatin. 

Kyselinová ochrana pro větší stabilitu

Kyselinová ochrana byla použita k ochraně před destruktivní kyselinou a tím k ochraně kreatinu před zničením v žaludeční kyselině. Sloučenina kreatinu s pH 10 se dostala do žaludku a setkala se s pH 1,8. Výsledkem je, že kreatin není poškozen vůbec nebo jen v malé míře. Ochranou č. 1 je uhličitan sodný (Na2CO3) pro žaludek a ochranou č. 2 je hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) jako přirozená ochrana krve, aby se kreatin dostal bezpečně na místo určení - do svalu.To je nejdůležitější! 

Exkurz do hodnot pH

Hodnota pH je mírou intenzity kyselé nebo zásadité reakce vodného roztoku. 

 • pH < 7 znamená roztok s kyselou reakcí
 • pH = 7 znamená neutrální roztok
 • pH > 7 znamená zásaditý roztok (zásaditá reakce)

Když je energie bezpečná

Nejvyšší kvalita díky německým normám GMP

GMP (správná výrobní praxe) popisuje normy pro zajištění kvality výrobních procesů a výrobního prostředí při výrobě léčiv, účinných látek a zdravotnických výrobků. 

Kontrola kvality hraje při výrobě léčivých přípravků zásadní roli, protože odchylky v kvalitě mohou mít přímý dopad na zdraví spotřebitelů. 

WEIDER Krea-Genic je vyráběn v souladu s těmito normami. Spolehněte se na německou kvalitu. Zdraví je to nejcennější, co máte. Proto dbejte na kvalitu podle standardů SVP!Systém řízení kvality podle standardů SVP zajišťuje kvalitu výrobků a soulad s právními požadavky zdravotnických orgánů závaznými pro prodej. Pro farmaceutické výrobky byly stanoveny odpovídající směrnice, např. Evropská komise, Pharmaceutical Inspection Co-Operation Scheme (PIC/S), americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a také celosvětová Mezinárodní konference o harmonizaci technických požadavků na registraci humánních léčivých přípravků (ICH) (zatím pouze účinné látky a řízení rizik pro jakost). 

KREATIN JE BEZPEČNÝ

Několik testů toxicity vědecky prokázalo, že kreatin není akutně ani subakutně toxický. Na začátku "kreatinové éry" byly doporučené dávky 20 g denně během zátěžové fáze a 5-10 g během udržovací fáze. Funkční testy jater a ledvin nevykazovaly žádné známky poškození. Dosud neexistují důkazy o potřebě tak vysokých dávek. 10 g denně po dobu 8 dnů a udržovací dávka 5 g jsou naprosto dostačující. Z důvodu prevence se doporučuje krátkodobé požití. 

Z "Deutsche Lebensmittel-Rundschau" 97/7/2001 

Kreatin (s ochrannou známkou CreaPure - neboli německy) je jedním z nejlépe prozkoumaných doplňků stravy.

Více než 300 klinických studií zkoumalo jeho účinky a toxicitu. 

Evropský úřad pro bezpečnost potravin = Evropský úřad pro bezpečnost potravin (stanovisko vědecké komise 17.2.2004): "Za předpokladu, že se kreatin monohydrát vysoké čistoty používá ve stravě pro určité výživové účely, komise zvážila, že konzumace dávek do 3 g/den doplňkového kreatinu, která je podobná dennímu kolísání kreatinu, by neměla způsobit žádné riziko." Tento úřad rovněž potvrdil, že denní dávka 3 g kreatin monohydrátu nepředstavuje zdravotní riziko. KREATIN je bezpečný (čistá kvalita, opatrně s čínskými produkty).

M

MiroslavSokolov, 05. 09. 2022

Velice dobře spokojenost

M

MichalKlatovy, 02. 09. 2022

R

Roman, 25. 07. 2022

Hmotnost 300 g
Doplňující info KREA-GENIC. Najnovšia patentovaná technológia zaručuje 100%-nú čistotu.
Počet dávek v balení 52
Dávkování Jednu dávku /4 kapsule/ 30 minút pred tréningom, v netréningový deň v rovnakom čase
Nutriční údaje Na jednu dávku (4 kps.): Krea-Genic 4000 mg, PTK (kyselina algínová - katalyzátor transportnej fázy) – 40mg
Forma produktu Kapsle

Zajímavé alternativy

929 Kč 998 Kč
Skladem
790 Kč
Skladem
739 Kč
Skladem

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše