CannaCare

CannaCare® Research

CannaCare se věnuje rozsáhlému výzkumu všech aspektů výroby konopných produktů - od samotného pěstování v podmínkách vhodných pro farmaceutické zpracování, přes metodu extrakce až po vývoj finálních přípravků a jejich klinické testování.

Zdroj: CannaCare

Spolupráce společnosti CannaCare se špičkovými českými vědeckými kapacitami

CannaCare má potenciál stát se jedním ze světových lídrů v oblasti výzkumu a zpracování konopí. Má nejen silné vlastní zázemí, ale také rozvinutou spolupráci se špičkovými odborníky ze světově uznávaných vědeckých institucí.

První lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Testování látek na tkáňových kulturách a modelových organismech probíhá ve spolupráci s odborníky 1. lékařské fakulty. Tyto procesy jasně ukazují funkčnost jednotlivých odrůd pro konkrétní onemocnění.

Fakultní nemocnice u svaté  Anny v Brně

S Oddělením klinické farmakologie spolupracuje na návrhu klinických studií a standardizaci metod pěstování konopí pro léčebné účely.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

S Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze dlouhodobě spolupracujeme v oblasti analytického měření účinných látek, kontaminantů a chemického popisu biologicky aktivních složek konopí a jeho extraktů.

Biocev - Biotechnologické a biomedicínské centrum

V centru Biocev se provádí laboratorní výzkum genetiky rostlin konopí ve vztahu k léčbě konkrétních onemocnění.

Nezisková organizace, která zastřešuje výzkum léčebného potenciálu rostlin konopí 

Institut sociálních výzkumů je nezisková organizace založená skupinou odborníků z různých oborů, která je předchůdcem společnosti CannaCare.Jejich posláním je centralizovat světový výzkum léčebných účinků kanabinoidů v konopí.

CannaCare dlouhodobě financuje činnost této partnerské neziskové organizace, která zastřešuje výzkumně-aplikační program HARP. V průběhu let byly provedeny stovky výzkumných studií léčby řady závažných nádorových a neurologických onemocnění pomocí kanabinoidních produktů společnosti CannaCare.

Pomoc pacientům je poskytována zdarma a je prováděna s cílem shromáždit co nejvíce lékařských údajů, které by prokázaly, že profesionální přístup ke konopí může zachránit životy.

Výzkumní tím  

Jan Martin Padouk

Spoluzakladatel CannaFamily, vedoucí vývoje a výzkumu a také vedoucí programu HARP a iceprezident Českého konopného klastru, člen odborné komise pro oblast léčebného konopí při Poslanecké sněmovně ČR.

Docent Lumír Ondřej Hanuš je označován za průkopníka výzkumu kanabinoidů. Vědeckému výzkumu se věnuje již 50 let. Jeho vědecké práce jsou hojně citovány, a to nejen díky objevu prvního endogenního kanabinoidu andamidu. Je členem Mezinárodní společnosti pro výzkum kanabinoidů, získal řadu ocenění, vystupuje na konferencích po celém světě a aktivně bojuje za práva pacientů na léčbu kanabinoidy. Ve svých přednáškách se odvolává na CannaCare jako na světovou špičku v léčbě konopím a aktivně a bezplatně konzultuje případy pacientů HARP.  

Žádné produkty značky CannaCare nebyly nalezeny...