🖐 Kvalitní rukavice do posilovny nebo na kolo? Vyber si ZDE.

Jód

Proč potřebujeme jód?

Jód zajišťuje správnou funkci štítné žlázy, která produkuje hormony důležité pro lidský organismus. Hormony mají také významný vliv na správný vývoj plodu.
Budoucí matky by proto měly dbát na dostatečný příjem jódu, a to buď v potravě, nebo pomocí doplňků stravy. Kromě toho jód podporuje také správnou funkci nervového systému, růst vlasů a nehtů, prospívá pokožce a působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Těhotenství je obdobím, kdy je třeba myslet na výživu a přísun vitaminů pro matku i dítě. Dostatek jódu je důležitý zejména pro těhotné a kojící ženy.  

Deficit jódu

Deficit jódu způsobuje poruchy duševního vývoje, retardaci a poruchy růstu u plodů a kojenců. Nevíte, jak zjistit, zda máte nedostatek jódu? Typickými příznaky jsou bušení srdce, zrychlený puls, pocit únavy, apatie, snížená imunita, podrážděnost a samozřejmě poruchy štítné žlázy, jako je struma - zvětšená štítná žláza.

Potřeba jódu se liší podle věku a zdravotního stavu. U zdravého dospělého člověka je denní dávka 150 µg. U těhotných a kojících žen se dávka zvyšuje až na 250 µg denně. Jód se vstřebává ve střevě a odtud až 70 % putuje do štítné žlázy. Při nedostatku jódu ve štítné žláze dochází nejen ke změnám ve struktuře (při nedostatku roste tzv. "jodový deficit"), ale i ve struktuře štítné žlázy.


Mezi základní projevy nedostatku jódu patří: špatný metabolismus,nesoustředěnost,. U žen může způsobit poruchy menstruačního cyklu a problémy s otěhotněním a schopností donosit plod.  

Cenové rozpětí

Z
na
Zrušit filtry

Výrobce

Dostupnost

Nebyly nalezeny žádné produkty

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.