Mandlově skořicové bezlepkové sušenky

V našem vánočním speciálu jsme si již ukázali recepty na fit verze klasického zelňačky a bramborového salátu. To poslední co nesmí na svátečním stole chybět za žádných okolností jsou sladkosti. Zákusky, koláčky či sušenky k Vánocům sedí stejně jako stromek či dárky. My ti nabízíme recept na jednoduché sušenky s různými variantami náplní, na kterých si pochutná celá rodina!

Nejsou sice nízkokalorické, zato neobsahují žádnou mouku či cukr. Jsou přirozeně bezlepkové a najdeš v nich plno oříšků a zdravých tuků. Jako bonus vydrží ve vzduchotěsné nádobě i dva týdny, takže můžeš mlsat bez výčitek celé svátky. Ať se líbí – to jsou naše senzační mandlové sušenky!

Co budeš potřebovat?

  • 1 hrnek mandlové mouky
  • 1/3 hrníčku mletých lískových oříšků
  • 1 ČL skořice
  • Špetka soli
  • 1 hrnek másla pokojové teploty (pro vegan verzi můžeš nahradit veganským tukem)
  • 1/2 hrníčku medu, nebo javorového sirupu
  • Kvalitní džem, oříškový krém/máslo, nebo jakákoliv náplň podle chuti

Jak na to?

Postup je jednoduchý, v jedné misce si smícháme sypké ingredience. Přidáme máslo nakrájené na kostičky, med nebo javorový sirup a mícháme ručně nebo v kuchyňském robotu dokud se nám nevytvoří kompaktní hmota. Vyhnětené těsto zabalíme do potravinové fólie a na půl hodiny dáme odpočinout do chladničky. Mezi tím si rozehřejeme troubu na 170 stupňů a plech si vyložíme pečícím papírem. Vychlazené těsto rozdělíme na kuličky o průměru přibližně 3 cm. Poklademe je na plech s dostatečným rozestupem, neboť při pečení zvětší svůj objem. Prstem do středu každé kuličky uděláme důlek a naplníme polovinu sušenek oblíbeným džemem a druhou polovinu oříškovým máslem, na které položíme pekanový oříšek, mandli nebo polovinu vlašského ořechu. Pečeme přibližně 10 minut, dokud sušenky nebudou zlaté a skořice nebude voní po celé kuchyni. Po upečení necháme vychladnout a skladujeme ve vzduchotěsné nádobě.

Tip redakce:

Pro doplnění proteinů a extra sváteční chuť doporučujeme jako náplň použít oříškové krémy značky Weider, které v různých příchutích koupíš na e-shopu fitplus.cz!

Beáta Loffayová