Vítej v našem e-shopu!

Rychlé švihadlo Sveltus, kovové švihadlo

Rychlé švihadlo Sveltus, kovové švihadlo

Vyprodané / Na objednávku

Rychlé kovové švihadlo Sveltus ideální pro pokročilé uživatele

484 Kč s DPH
Mám zájem
Hmotnost 120 g

Sveltus švihadlo rychlé, kovové

Zásady pro výběr švihadla:

Pro správnou funkci by mělo být švihadlo vyrobeno z těžšího materiálu, aby se co nejvíce využila jeho setrvačná síla při kroucení. Rukojeť by měla být pohodlná do ruky. Nejdůležitější je zvolit správnou délku. Změřte si ho tak, aby vám při stoji na středu lana a uchopení rukojetí do každé ruky sahaly pod ramena.

Trénink na švihadle:

Skákání přes švihadlo sice není obtížné, ale při špatné technice se brzy unavíte. Ještě horší je, pokud pouze nedostatečně rozvíjíte dynamický odraz, na který byste se měli primárně zaměřit.

1. Nejlepším způsobem, jak trénovat techniku kroužení se švihadlem, je uchopit oba konce švihadla do každé ruky a kroužit se švihadlem bokem podél těla. Do pohybu zapojte pouze zápěstí, lokty držte ve výšce pasu u těla. Vyvarujte se nesprávných krouživých pohybů celými pažemi.
 
 2. Efektivitu práce s tímto náčiním zvýšíte, pokud se nejprve zaměříte na důkladný nácvik práce s kotníky na odrazu bez použití švihadla.
 
 3. Na začátku cvičení se postavte před švihadlo a pohybujte s ním před tělem tak, že budete současně krouživými pohyby pohybovat oběma zápěstími.
 
 4.Odrážejte se pouze střídáním kotníků a přistávejte na špičkách. Při skoku by se paty neměly vůbec dotýkat podložky. Jedině tak můžete dostatečně rozvinout běžecký odraz. Při dopadu na paty by nárazy zbytečně zatěžovaly páteř, klouby a šlachy.

5.   Švihadlo je jako metronom, který vám pomáhá udržovat stálý rytmus skoků. Pro zpestření tréninku kombinujte skákání na místě ze stoje bez meziskoku nebo s meziskokem, skákání po jedné noze, střídavé skákání po pravé a levé noze (při přeskoku dopadněte na pravou a poté na levou nohu).
 
 Další možnosti: 
 - Dvojskok (při vyšším skoku švihadlo obíhá 2x),  
 - Skoky s rukama zkříženýma před trupem,  
 - Střídavé obíhání švihadla tam a zpět.

.

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Naposledy zobrazené

Sveltus Rychlé švihadlo Sveltus, kovové švihadlo
484 Kč
Vyprodané / Na objednávku

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Cookies nám umožňují poskytovat lepší služby. Používáním / zobrazovaním webu vyjadřujete souhlas s používáním a uchovávaním cookies. Další informace).

Rozumím