Toto jsou nejlepší cviky na břicho pro muže

Jaké jsou ty nejlepší cviky na vysekané břicho pro muže? Shrnuli jsme je pro vás v tomto článku!

Pořádně namakané břicho, vysekané cihličky? To je sen mnoha mužů (ale i žen), kteří si makání na takovém těle dávají za cíl zejména právě v tomto období před blížícím se létem. Přestože máme stále za oknem studený únor, pokud chceš i ty vypadat v létě v Chorvatsku u moře v plavkách jako sám Adonis, určitě čti dál.

Máme v tomto směru totiž pro tebe pár užitečných rad a zejména cviků, se kterými se ti toho podaří dosáhnout!

Tomuto se určitě vyhni

Na začátek bychom ti rádi nejprve takto velmi zběžně shrnuli to, co v té cestě za vymakaným břichem určitě nedělat, aby všechny naše doporučené cviky mohly při tvém snažení udělat co největší výsledky.

- snaž se vyhýbat stresu

- nepodceňuj pitný režim

- nepovol ve správném stravování

- netýrej se zbytečnou hladovkou

- nezapomínej na pravidelné cvičení

Zejména poslední z uvedených bodů souvisí právě s dnešním článkem. Jaké jsou tedy ty nejlepší cviky na břicho pro muže?

Ať už půjdeš praktikovat kterýkoli z nich, rozhodně nezapomeň ani na kvalitní podložku na cvičení, abys nemusel makat na studené a tvrdé zemi. To je obzvláště při cvičení břišního svalstva poměrně dost nepraktické. Velký výběr našich podložek na cvičení najdeš po kliknutí ZDE.

Zkracovačky

V případě zkracovaček se bavíme v podstatě o jednom z nejzákladnějších cviků na břicho vůbec. I ty je můžeš aplikovat hned na několik různých způsobů, přičemž však ten nejzákladnější je s takovýmto postupem:

- Lehneš si na záda, nohy zmačkané, chodila zůstávají na zemi

- s otevřenými lokty se lehce dotýkáš rukama hlavy

- zvedni vrchní část zad s výdechem z podložky

- s nádechem se vrať do původní polohy

Zkracovačky umíš dále praktikovat i se zdviženýma nohama nebo is přitahováním kolen k hrudníku. To ti to tvé vysněné mužské cihličky pomůže motivovat k tvarování ještě o něco víc!

Zvedání nohou

Dalším cvikem je velmi účinné cvičení zaměřené zejména na spodní břicho. Vleže na zádech se rukama za hlavou chytíš pevného bodu as mírně pokrčenýma nohama v kolenou je zvedáš nohy přibližně do pravého úhlu se zemí.

O něco náročnější level je bez záchytného bodu. Tehdy se s nataženýma rukama podél těla snažíš udržet rovnováhu pouze zapřením dlaní do podložky. Určitě zkus obě variace!

Cvičení s posilovacími kolečky

V rámci vyšší náročnosti na tvé břišní svaly jistě doporučujeme zařadit do tréninku také posilovací kolečka. Právě s nimi lze totiž posilování celého trupu posunout zase na zcela novou úroveň. Čím více budeš své břicho zatěžovat, tím více odolným se stane. Právě proto dříve či později doporučujeme přitvrdit iv takové podobě!

Kolečka is ukázkami cvičení najdeš na TÉTO STRÁNCE.

Využití odporových gum

Při té vyšší náročnosti můžeme v podstatě i zůstat, jelikož na našem e-shopu máme pro tebe o hned několik dalších skvělých pomůcek na to, jak dát svému břichu pořádně zabrat.

Na mysli máme například různé expandery nebo odporové gumy, které můžeš využít buď podle doporučených rad na internetu, nebo si s nimi „ztížit“ cvičení podle vlastních představ.

Plank

Na závěr našich doporučených cviků zde máme jednu klasiku. Velice dobře známý planking totiž určitě není třeba ve svém cvičení vynechávat. Vymakané břicho totiž netvoří pouze cihličky, ale vyplatí se myslet i na tzv. brucho. „core“, tedy střed těla. Právě tyto nitrobřišní svaly umíš trénovat plankem, který ti zároveň pomůže ik celkovému zpevnění břicha.

Plank je zároveň také cvičením, které může mít různé formy. Doporučujeme ti do cvičení zapojit například i boční plank, při kterém jsi na rozdíl od klasické desky stranou k zemi - na natažené ruce, přičemž druhá ruka směřuje vztažená vzhůru.

Pro více článků s našimi doporučeními kvalitních cvičení, ale také produktů z našeho e-shopu nás neváhej sledovat i nadále!

Stanislav Fatul