🛡️ Posilněte svou imunitu! Vyberte si doplňky stravy pro posílení imunity ZDE.

Zdravé ořechy: které ti s čím pomohou?

  • Výživa

Nejenže jsou zdravé na srdce, ale pistácie a další druhy ořechů mají mnohem více benefitů. Sportovci se stále více spoléhají na rostlinné zdroje bílkovin za účelem tzv. vyvažování stravy. Existuje mnoho zdrojů bílkovin rostlinného původu a jsou v komplexní stravě spolu se zdravými tuky zastoupeny poměrně bohatě.

Zdravé ořechy: které ti s čím pomohou?

K dispozici je několik, již dlouho uložených, ale málo využívaných studií o jejich benefitech pro naše tělo. Co si o tom myslí vědci, se dočtete právě zde.

Pistácie mohou pomoci v redukční dietě

Před několika lety vyšla studie, ve které bylo zmíněno něco jako „pistáciové pravidlo“. Bylo totiž prokázáno, že lidé, kteří si loupají ořechy, díky tvrdým skořápkám, které působí jako „překážka“, zkonzumují o 18 % méně kalorií, než ti, kteří si kupují jen vyloupaná jádra. Takže radíme – kupujte si vždy celé ořechy se skořápkou a dopřejte si tu práci s jejich vyloupáváním!

Pistácie a mandle pomáhají udržet střeva v dobrém stavu

Před časem navrhla jedna výzkumná studie, uveřejněná v British Journal of Nutrition, pravidelnou konzumaci pistácií nebo mandlí k cílené ochraně a udržení správného, tzv. probiotického prostředí ve střevech.

Účastníci studie konzumovali každý den 100 g mandlí nebo pistácií (ve dvou porcích za den) a ukázalo se, že u nich došlo ke zvýšení bakteriální tvorby ochranné kyseliny máselné, potenciálně prospěšné při prevenci rakoviny tlustého střeva. Ta dodává střevním buňkám energii a podporuje jejich zdravou funkci.

Weider Peanut Butter Crunchy, 1000 g
WEIDER Weider Peanut Butter Crunchy, 1000 g
233 Kč
Vyprodané / Na objednávku
Weider Almond butter, 1 kg
WEIDER Weider Almond butter, 1 kg
466 Kč
531 Kč
Vyprodané / Na objednávku

Ořechy vás udrží déle nasycené

Bez ohledu na to, zda se připravujete na soutěž, na důležité focení, nebo jen tak chcete i bez oblečení vypadat lépe, jezte pravidelně pistácie nebo jiné ořechy. Hodí se jako rozumná svačinka, která podpoří redukci tuku v pase. Pistácie i ostatní ořechy obsahují zdravé nenasycené tuky spolu s bílkovinami a vlákninou, které vás zasytí na delší dobu.

Jezte více ořechů

Například pistácie, mandle, lískové, pekanové nebo para ořechy. Jsou totiž výborným zdrojem živin a můžete si je přidávat ke snídani, k obědu nebo jako druhou večeři před spaním.

Dopřejte si porce 30–60 g ořechů dvakrát denně. Jsou zdravé, zasytí vás a je to mnohem lepší volba než například těstoviny nebo pečivo.

Weider Yippie NUTS Protein Bar, 45g x 12 ks
WEIDER Weider Yippie NUTS Protein Bar, 45g x 12 ks
549 Kč
569 Kč
Vyprodané / Na objednávku

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše