10 posilovacích strojů, které můžeš vyzkoušet s kamarádem, pokud jste v posilovně noví

Rozhodl ses s kámošem začít chodit do posilovny, protože se chcete dostat do lepší formy? Když se tam ale dostanete, je to pro vás zastrašující? Složité cvičební vybavení, kulturisté a velký výběr pomůcek. To vše může být poněkud ohromující a proto bychom ti rádi pomohli s tímto průvodcem cvičebními stroji, které může každý začátečník vyzkoušet ve fitness centru. I když se cvičení s volnými váhami může zdát jednodušší volbou, na začátku jakékoli fitness cesty jsou častokrát bezpečnější cvičení na strojích. Strojní vybavení umožňuje izolaci specifických svalových partií a zároveň poskytuje přiměřené množství odporu a podpory.

1. Leg Press 

Tento stroj je v podstatě verzí dřepů v sedě, která ti umožňuje zvedat těžké váhy, aniž by ses musel obávat, že budeš příliš zatěžovat kolena a spodní část zad. Nastav váhu na úroveň, která je na první pokus trochu náročná, ale ne nemožná. Začátečníci by měli vyzkoušet asi 10 opakování v sérii. Dávej pozor, abys měl nohy od sebe zhruba na šířku boků, přičemž desku pomalu zvedej a spouštěj.

2. Posilovač zad Body Solid Lat Pulldown GLM83

Lat Pulldown GLM83 usnadňuje tahové pohyby pro ty, kteří ještě nedokážou zcela zvednout celou svou tělesnou hmotnost. Nářadí lze nastavit na množství různých nastavení hmotnosti, takže když budeš silnější, stahovací tyč bude i nadále tvou výzvou v posilovně. Opět se snaž o 10-12 opakování v sérii, abys dosáhl optimálních výsledků.

3. Veslovací trenažér NordicTrack RW 850

Veslovací trenažér může být strašidelně vypadající stroj, ale ve skutečnosti se velmi snadno používá a může to být skvělý trénink celého těla pro jakoukoli úroveň zkušeností. Trik spočívá v tom, že nejprve musíš tlačit nohama a pak se naklonit dozadu, aby ramena procházela přes pánev. Potáhni ruce k hrudníku, přímo k dolním žebrům.

4. Posilovací stojan

Pokud se chceš s kamošem zaměřit primárně na silový trénink, posilovací stojan je pro tebe tou správnou volbou. Dvojitá nastavitelná kladka nabízí téměř neomezenou rozmanitost silového tréninku. Spolu se dvěma 75 kg závažími, ergonomickou zvedací tyčí a 90palcovým kabelem je středobodem malých skupinových tréninků a individuálních tréninků. 

5. Leg Raise posilovací - zdvihová stanice

Závěsné zvedání je skvělým způsob, jak si procvičit základní svaly a zároveň použít ruce jako oporu. Pomalu zvedej nohy nahoru a dolů a cíti jak hoří tvé břišní svaly. Silné svalstvo vede k lepší rovnováze a stabilitě, která se ti bude hodit, když budeš postupovat k pokročilejším tréninkem.

6. Běžecký pás NordicTrack Commercial 2450 NTL17221

Běžecký pás je klasickým cvičebním strojem pro začátečníky, protože přinejmenším můžeš začít chůzí v naklonění, abys zvýšil tep. Dostaneš se také na kardio a procvičíš si nohy. Pokud chceš skutečně posílit nohy a spálit kalorie, zkus běhat na běžeckém pásu v pět nebo desetiminutových intervalech.

7. Eliptický trenažér NordicTrack Commercial 14.9

Eliptický stroj procvičuje celé tělo, zlepšuje rovnováhu a pohyblivost. Díky široké škále úrovní intenzity a odporu, ze kterých si můžeš vybrat, zůstane tvůj trénink vždy zajímavý. Pokud ti přizpůsobení zní ohromující, vyzkoušej na stroji několik různých přednastavených programů – je to jak mít u sebe osobního trenéra.

8. Posilovací věž NordicTrack Fusion CST

Fusion CST je speciálně navržen pro výjimečné kardio tréninky, které jsou vyváženy silovým tréninkem a veslováním, pro nárůst svalové hmoty. Celý stroj je postaven na iFit, přičemž jedním z hlavních nástrojů je trénink iFit Live. Pro ty, kteří jste ještě o něm neslyšeli, je iFit živé školení poskytované online od světových trenérů každý den.

9. Body Solid Powerline Glute Master

Body Solid Powerline Glute Master je navržen tak, aby zcela izoloval tvé hýžďové svaly a vytvaroval tak zaoblenou, tónovanou, zadní část těla. Kvalitní válečky, pohodlné podložky a jednoduchá nastavení dělají tento stroj jednoduchým a pohodlným pro každého uživatele.

10. Rack posilovací sestava

Je jedno z nejodolnějších vybavení na trhu a je navrženo tak, aby vydrželo i ty nejintenzivnější tréninky. Disponuje efektivními nástroji, přičemž je ideální na atletické cvičení, které vyžaduje výbušnost.

trenink, fitness, zacatecnik