Takto dokážeš letními sporty spálit nechtěné kalorie a pobavit se!

Také jsi přemýšlel/a nad tím, že jakým sportem dokážeš spalovat nejvíce kalorií? Máme zde stále horké léto, tedy klasické letní sporty aktuálně velmi fičí. Shrnuli jsme pro tebe tedy nějaké ty nejzákladnější, které možná zvykneš dělat i ty. Při jakém sportu dokážeš spálit nejvíc kalorií? Čti dál!

Jízda na kole nebo plavání? Obojí!

Jedním z nejoblíbenějších letních sportů je jistě cyklistika. V rámci klasického i stacionárního kolování se můžeme bavit o průměrné rychlosti řekněme 20 kilometrů za hodinu.

Při váze 75 kilogramů dokážeš takto za hodinu spálit 400 kcl (čím větší je tvá váha, tím spálíš víc). Jedná se o ideální způsob kardia pro lidi trpící problémy s klouby. Ale zároveň je zapotřebí tento sport kvůli celkové pohyblivosti tvého těla kombinovat ještě třeba s plaváním.

A když už jsme u toho plavání, rovnou si můžeme přiblížit i jeho schopnost působit na spalování kalorií. Ale tak jako u biku, i při ostatních sportech tvou schopnost spalovat kalorie ovlivňuje mnoho faktorů.

Proto se tedy budeme bavit opět o průměrné váze 75 kilogramů. Známe samozřejmě několik plaveckých stylů, tedy to kolik spálíš velmi závisí na tom, jakým z nich se rozhodneš plavat právě ty.

Nejvíce víš za hodinu spálíš plaváním motýlka, až 1100kcal! Naopak nejméně u klasických prsou, tam za tutéž dobu spálíš kalorií kolem 500. Dalším z oblíbených stylů je samozřejmě i kraul, při kterém dokážeš spálit kolem 700 kcal.

Procházky a běh jsou klasika

Běhání a procházky se sice nemusí vztahovat vysloveně na letní období, ale určitě se obecně během tepla rádi lidé vybírají ven víc i právě za účelem takového klasického pohybu. Během tak běžné vycházkové chůze můžeš za hodinu spálit v průměru kolem 200 kcal. Je v tom samozřejmě také mnoho proměnných, jako rychlost chůze, tvoje vlastní váha, terén a podobně.

A čím rychleji a dál jedeš (od rychlé chůze až po běh), tak samozřejmě spálíš o to víc. Při hodinovém běhu umíš klidně spálit i 600 kcal

  • PLÁŽOVÝ VOLEJBAL – U plážového volejbalu dokážeš spálit až 700kcal za hodinu!
  • BRUSLENÍ – Klasické in-line bruslení tě bude stát kolem 500kcal/hod
  • FOTBAL – Tak jako u plážového volejbalu, i ve fotbale je hodinové spalování v průměru míčových her (700 kcal)
  • TENIS – U tenisu jsi schopen/schopna spálit podle stylu hry – od 500kcal výše
  • SKATEBOARDING - Možná se ti zdá, že ježdění na "skejtu" není až tak náročné na energetický výdej, ale pravdou je, že intenzivním ježděním dokážeš za hodinu času klidně spálit více než 500 kcal
  • BASKETBAL – Tak jako fotbal a plážový volejbal, i při basketbalu se kalorický výdej blíží průměrně k 700 spáleným kcal za hodinu aktivity.

Velice doufáme, že jsme ti tímto článkem pomohli ucelit si nějakou stručnou představu o tom kolik, čeho, kde a jak spálíš při letních sportech! Případně nám klidně můžeš do komentářů napsat, kterou ze zmíněných aktivit praktikuješ právě ty.

Užívej léto!