Jak na štíhlý pas

Úzký, štíhlý pas je snad odjakživa symbolem ženskosti a pro mnohé ženy i ideálem krásy. Kdysi si ženy dopomáhaly k vosímu pásu drastickým stahováním korzety, my jsme však za lepší a hlavně trvalejší řešení. Jak se dopracovat ke štíhlému, úzkému pasu co nejefektivněji a nejrychleji? To za dozvíš na následujících stránkách!

Selektivní hubnutí

Možná jsi už slyšela o tom, že selektivně se hubnout nedá. Neexistuje cvik, díky kterému by si zhubla cíleně POUZE z břicha, nebo POUZE z nohou či hýždí. Naštěstí však existují účinné způsoby, jak se zbavit nadbytečného tuku a vyformovat ploché bříško s úzkým pasem. Chce to však trpělivost a vytrvalost, správnou životosprávu a dobře zvolený tréninkový režim. Není to však žádná věda. Stačí dodržovat naše rady a v plavkách se budeš moci brzy pyšnit štíhlým dříkem a plochým bříškem!

Ach to jídlo!

Určitě tě nepřekvapí, že strava je základem, jako v konečném důsledku při všem. Prvním krokem na cestě za štíhlým pasem je potřeba zbavit se přebytečného tuku. Svaly na břiše máme všichni stejné, jde jen o to, že pokud chceš aby je bylo vidět, musíš se zbavit té „vrstvy“ nad nimi. Při hubnutí je základem dodržování zdravé životosprávy - tzn. být v kalorickém deficitu a přijímat kvalitní bílkoviny v podobě hlavně libového masa, komplexních sacharidů v podobě celozrnného pečiva a příloh a v neposlední řadě zdravé tuky, například oříšky, ryby či avokádo. Zařaď do svého jídelníčku zeleninu a ovoce díky čemuž tělu poskytneš dostatek vlákniny. Kromě toho, že redukuješ hmotnost a tuk, díky pestré stravě s dostatkem vlákniny se zlepší i tvá peristaltika a sníží plynatost a budeš tak moci dát sbohem nafouknutému bříšku.

Efektivní trénink

Nedokážeme sice vybrat místo, ze kterého zhubneme, rozložení svalové hmoty však ovlivnit umíme. Při cestě za štíhlým pasem je tedy třeba zvolit i správný tréninkový režim. Ideální je kombinace kardia – pro které zpevníš celé tělo a spálíš kopec kalorií, ale i silového tréninku, díky čemuž zvýrazníš své břišní svaly. Při budování krásného břicha a pasu je třeba zařadit i cviky zacílené na hluboké břišní svaly – CORE. Ideální je trénovat 3-5x týdně ať už ve fitku nebo doma. Můžeš kombinovat například běh 2x týdně se silovým tréninkem zaměřeným na břicho a core zbývajících 2 – 3x.

Cviky pro úzký pas

Dobrou zprávou je, že na úzký pas se nemusíš trápit ve fitku, ale stačí ti minimum vybavení a cvičit můžeš doma nebo kdekoli ti to vyhovuje. Na rozcvičku můžeš začít buď během, nebo nejsi-li fanoušek, můžeš začít skákáním na švihadle – my doporučujeme SKLZ Speed Rope, při kterém se parádně nastartuješ. Pro efektivní cvičení je nutná i kvalitní podložka, například SKLZ Trainer Mat Sport Performance. Podložka, případně fit míč SKLZ Trainer Ball Sport Performance jsou vším co potřebuješ. Asi tě nepřekvapí, že jen bříšáky na štíhlý pas stačit nebudou. Přinášíme ti pár tipů, které cviky můžeš zařadit do své denní rutiny.

CORE

Core jsou cviky zaměřené na tělesné jádro a hluboké břišní svaly. Ty jsou často podceňovány, ale pro štíhlý pas dost podstatné. Z těch jednodušších doporučujeme například plank, 3x 30 vteřin až 1 minutu podle toho kolik zvládneš, boční plank na obě strany se stejným počtem sérií, nebo cviky s fit míčem a balančními pomůckami SKLZ Balance Pods. Zkus ke standardnímu planku zařadit i plank na fit míči. Oběma dlaněmi uchop míč přibližně na šířku ramen, podepře se nohama a zkus stabilně vydržet v planku na natažených rukou. Pokud je tento cvik pro tebe snadný, zkus horolezce modifikovaného na fit míči místo stabilní podložky. Uvidíš, že při tomto cviku se řádně zapotíš.

Stará dobrá klasika

Kromě cviků zaměřených na hluboké břišní svaly určitě nezapomínej ani na oblíbenou klasiku – zařaď do programu klasické bříšáky, zkracovačky, Russian twist je obzvláště vhodný pro vyformování pasu. Star crunches, nebo také hvězda či kolo. Toto jsou nejoblíbenější a nejefektivnější cviky – všechny s vlastní jen za pomoci kvalitní podložky. Cviky, při kterých zapojuješ břicho do rotace jsou právě ty, které se podílejí na formování pasu.

Kombinuj!

Určitě jsi už pochopila, že jedno nepůjde bez druhého a pro štíhlý pas tedy musíš dodržovat správný jídelníček, ale také cvičení. Pomůže také kvalitní spánek. Redukce stresu a dobrý pitný režim hlavně s přicházejícím létem. S pomůckami od značky SKLZ naše doporučení a tréninkový režim dodržovat levou zadní. Na našem eshopu najdeš širokou nabídku podložek, fit míčů, expanderů, švihadel a mnoho dalšího, díky čemuž bude tvá cesta za štíhlým pasem ještě jednodušší!