Jak vybrat správný protein? Toto jsou naše doporučení

Pokud jste fyzicky aktivní člověk, bílkoviny by rozhodně měly být součástí vašeho základního doplňkového arzenálu, zejména pokud vaše každodenní aktivity zahrnují hodně sportu nebo cvičení v různých formách.

Lidé používají proteinové prášky z různých důvodů, například pro budování svalové hmoty, zlepšení celkové výkonnosti, udržení metabolismu a hubnutí nebo jednoduše pro zvýšení příjmu bílkovin pro celkové zdraví a pohodu.

Vzhledem k velkému množství různých druhů proteinů na trhu však může být obtížné vybrat si ten správný. Jak tedy poznat, který je pro vás ten nejlepší? V tomto článku se proto podíváme na nejběžnější druhy proteinů s jejich výhodami a zároveň vám doporučíme několik kvalitních z našeho e-shopu!

Co je to vlastně ten protein?

Ve stručnosti je protein druh doplňku stravy získávaný z různých zdrojů bílkovin, jako jsou rostliny (rýže, sója), vejce a mléčné výrobky (kasein a syrovátka), a později zpracovávaný právě na oblíbený prášek.

Bílkoviny jsou klíčovou makroživinou a stavebním prvkem kostí, chrupavek, svalů a kůže. Naše tělo je tráví déle než například sacharidy, a proto z nich můžeme déle získávat potřebnou energii. Stále se však jedná pouze o DOPLNĚK, takže úplným základem pokroku z hlediska stravy jsou především plnohodnotné potraviny. Teprve poté doporučujeme doplnit tento denní příjem bílkovin o doplňky stravy.

Kvalitními přírodními zdroji bílkovin jsou například ořechy, semena, maso, mořské plody, fazole a sójové výrobky (tofu).

Nejčastěji používané bílkoviny

Zdaleka nejpoužívanějším a nejoblíbenějším typem bílkovin je syrovátkový protein. Pochází z mléka, tělo ji poměrně rychle vstřebává a je také bohatá na nejkvalitnější aminokyseliny (BCAA), které jsou pro naše tělo nezbytné. Je ideální volbou před a po tréninku.

Dva hlavní typy syrovátkové bílkoviny jsou tzv. izolát a koncentrát, z nichž každý má své jedinečné vlastnosti. Rozdíly mezi nimi spočívají především v obsahu bílkovin a ve způsobu zpracování. Izolát je takříkajíc čistší a lépe stravitelná forma, zatímco koncentrát se zpracovává méně, a proto si zachovává více přírodních složek.

Pokud chcete zlepšit svou svalovou hmotu a celkový metabolismus, určitě byste měli vyzkoušet například náš osvědčený izolát Named Sport Hydrolysed Advanced Whey Protein a v případě koncentrátu můžete určitě vyzkoušet Weider Premium Whey Protein.

Další známou alternativou bílkovin je tzv. kasein, který se používá hlavně před spaním kvůli dlouhé době vstřebávání. V tomto případě pro vás máme v nabídce například VPLAB Casein & Whey.

Veganské alternativy

Pokud jste vegan nebo z jakéhokoli jiného důvodu chcete doplnit svůj denní příjem bílkovin mimo živočišné zdroje, veganské bílkoviny mohou být pro vás tou správnou volbou.

Nejběžnějšími možnostmi v tomto ohledu jsou hrachový, rýžový, ovesný, konopný a sójový protein. Ty nenajdete pouze ve formě jedné rostlinné bílkoviny, ale také jako směs různých bílkovin v jednom. Hrachový protein má nejvyšší obsah bílkovin, je lehce stravitelný a je skvělým zdrojem draslíku a železa. Podporuje zdraví kostí a svalů, zdraví srdce a normální srážlivost krve. Rýžový protein má naopak nejlepší chuť a je snadno vstřebatelný.

Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, máme pro vás celou řadu veganských proteinů. Nejlepší z naší nabídky je například Weider Vegan Protein, který je plný lahodné chuti a má také perfektní složení. Alternativou je půlkilový VPLAB Vegan Protein, který je skvělou alternativou k výše zmíněné směsi rostlinných proteinů.

Závěrečné shrnutí

Kvalitní proteinové prášky s minimem cukru a bez škodlivých přídatných látek jsou rozhodně bezpečné. Všechny naše produkty splňují hodnoty kvality ve všech ohledech a jejich výsledky jsou obecně velmi účinné.

Na proteinových prášcích je dobré, že jsou univerzální a lze je smíchat s tekutinami nebo přidat do jídla, ať už jde o ranní smoothie, ovesnou kaši, pudink apod. Cokoli vám vyhovuje a chutná právě vám - možnosti jsou neomezené. Ať už se snažíte zhubnout, budovat svalovou hmotu, nebo si jen udržet celkové zdraví - proteinový prášek může být vaším účinným pomocníkem.

Pokud si chcete vybrat ten nejlepší proteinový prášek pro vás, neváhejte a vyberte si ho z naší široké nabídky proteinových prášků, kterou najdete na TOMTO ODKAZU.