Masážním válcem nejen proti stresu!

Masážní válec je oblíbená pomůcka, kterou využije opravdu každý a ani omylem není určena jen pro vášnivé sportovce. Díky této univerzální pomůcce si dokážeš zajistit kvalitní strečink, ale také ulevit od bolesti a stresu! Na našem e-shopu nyní pořídíš vysoce kvalitní válce značky TriggerPoint s až 10 letou zárukou, díky kterým uvolníš každý jeden sval!

Kouzlo válcování

Kouzlo válcování spočívá hlavně ve všestrannosti. Válec je oblíbenou pomůckou pro zahřátí svalů před tréninkem, ale díky pestrosti cviků umí pomoci i při bolestech páteře. Válec je navíc kompaktní a lehká pomůcka, kterou si můžeš vzít do fitka, ale můžeš ho využívat i doma, na výletě, nebo kdekoli se ti to nejvíc hodí. Pokud si navíc vybereš kvalitní válec poslouží ti celá léta a stane se tvým nejlepším fitness parťákem!

Válce od TriggerPoint

U nás ve FIT PLUS jsme se rozhodli připravit pro tebe speciální akci, během které dostaneš na všechny válce od značky TriggerPoint až 10 letou záruku! A proč jsme se tak rozhodli? Válce značky TriggerPoint považujeme za nejlepší na světě a máme s nimi dlouholeté zkušenosti. Jejich nosnost je až do 200 kg a jsou proto vhodná naprosto pro každého. Navíc jsou válce od TriggerPoint vyvinuty na základě spolupráce fyzioterapeutů, sportovců a medicínské komunity, díky čemuž přinášejí benefity pro tvé zdraví. Nabídka je široká a můžeš si vybrat od oblíbeného válce The Grid 1.0 s pevným jádrem a pěnovým svrškem, který díky svému tvarování podporuje regeneraci tkání, kterou dnes navíc koupíš i v akci 1+1, nebo ve zvýhodněné ceně spolu s podložkou Mobility Mat. V naší nabídce najdeš i válec TriggerPoint Grid Travel ve zmenšené verzi jako stvořený pro všechny cesty či válec Rush Roller s jedinečným designem, který prokrvuje i nejmenší svalové partie.

Benefity válcování

Válcování má mnoho benefitů - ulevuje při bolesti, redukuje zánětlivý proces při hojení svalových zranění, pomáhá při rekonvalescenci po zraněních, slouží i jako prevence před zraněními díky natahování svalstva a udržování tonu. Válcování navíc zlepšuje prokrvení, zlepšuje elasticitu a výdrž svalstva. Má dokonce vliv i na krásnější vzhled pokožky, redukuje celulitidu a účinně pomáhá ulevit od stresu!

8 oblíbených cviků s pěnovým válcem

S naším návodem si můžeš vyzkoušet 8 cviků, pomocí kterých procvičíš a protáhneš celé tělo a všechny partie. Pojďme se na ně spolu podívat!

1. Přední stehna

Promasírování předních stehen oceníš pokud pracuješ v sedavém zaměstnání, ale také jako nastartování před každým tréninkem.

- Ulož se pohodlně na předloktí (jako u planku) a umístí válec pod svá stehna

- Zpevni vrchní část těla a pomocí nohou se posouvej po válci dopředu a dozadu. Podle potřeby se můžeš na válec více či méně přitlačit, pokud jsi začátečník, reguluj si intenzitu, abys předešel bolesti hned po prvním pokusu s válcem

- Válcuj se 30 sekund

2. Flexory boků

Promasírování flexorů boků je vhodné jako součást každého strečinku.

- Ulož se stejně do pozice jako u planku tak, jako při předchozím cviku

- Opakuj totéž jako při procvičení předních stehen s tím rozdílem, že teď válec posuneš více k bokům

- Válcuj se 30 sekund

3. Lýtka

Lýtka můžeš promasírovat kdykoli před procházkou, ale tento cvik oceníš po každém náročném dni.

- Sedni si na podložku s nataženýma nohama a umístí si válec pod lýtka. Pokud je to pro tebe náročné, umístí válec pouze pod jednu nohu a druhou pokrč

- Zvedni se na rukou a opře tak celou váhu o válec

- Posouvej se dopředu a dozadu a válcuj 30 sekund

4. Hamstringy

Hamstringy patří mezi velké svaly, jejichž převálcováním kvalitně začneš každý trénink

- Sedni si stejně jako při masírování lýtek

- Umísti válec pod hamstringy a „sedni“ si na něj. Jednu nohu pokrč a tou nataženou se posunuj po válci dopředu a dozadu

- Válcuj se 30 sekund

5. IT Band (ileotibiální trakt)

Ileotibiální trakt, jeho slabost a bolest znají hlavně běžci, kteří jeho promasírování jistě ocení.

- Lehni si na bok a podlož si válec pod boky stehen (IT trakt)

- Zvedni se na předloktí a posouvej se celou plochou bočního stehna po válci

- Válcuj se 30 sekund

6. Horní záda

Bolest zad trápí staré, mladé, ženy, muže, sportovce i lidi bez pohybu. Promasírování páteře si oblíbí opravdu každý a stane se tvou denní rutinou a úlevou od stresu.

- Lehni si na záda a pokrč nohy v kolenou

- Umísti si válec pod záda přibližně na úrovni lopatek

- Posunuj se po válci od lopatek až po krční páteř a reguluj si intenzitu podle toho, jak ti to je příjemné

- Válcuj se 30 sekund

7. Dolní záda

Bolest křížů umí řádně potrápit nejednoho sportovce i nesportovce. Tímto cvikem ulevíš bolavým křížem i bederní páteři.

- Lehni si na záda a pokrč nohy v kolenou

- Umísti si válec pod záda přibližně na úrovni křížů

- Posunuj se po válci od křížů po dřík a reguluj si intenzitu podle toho, jak ti to je příjemné

- Válcuj se 30 sekund

8. Ramena

Rozmasírování ramen je perfektním startem před tréninkem horní části těla, ale oceníš ho i po tréninku či k úlevě od svalovice.

- Lehni se na bok s pokrčenýma nohama a válec si ulož pod rameno

- Pomalu se zvedni a posouvej se po rameni nahoru a dolů

- Můžeš rameno i otáčet pro maximální efekt, abys promasíroval ramena pořádně z každé strany

- Válcuj se 30 sekund