Podzim je tady! Toto jsou nej způsoby jak během něj zhubnout a vrátit se do formy

Svěží a chladný podzim je ideální pro cvičení, které rozpumpuje srdce. Nízké teploty jsou skvělým způsobem, jak udržet bdělost a nižší tělesnou teplotu i při těch nejnáročnějších cvičeních!

Výzvy jsou základem udržení si zdraví a podzim je nejlepší doba k testování! Takže se zabalte do svého oblíbeného podzimního cvičebního oblečení a pro změnu trochu zabouchněte dveře za tradičním tréninkem ve fitness centru. Je čas na čerstvý vzduch!

1. Chůze

Chůze je jedním z nejjednodušších a nejzábavnějších způsobů, jak se dostat do podzimního tréninku! Vydej se na procházku po svém okolí nebo do jednoho z tvých oblíbených místních parků a dopřej si extra kroky a pohyb. Navíc, na podzim je zde spousta zábavných aktivit, které můžeš dělat na takové procházce!

Sklizeň jablek, kukuřičná bludiště, sběr ořechů, kaštanů, tykví...udělej ze své procházky podzimní extravaganci! Pokud nejsi fanoušek sklizní, na začátek postačí pokud se na svou oblíbenou kávičku vybereš pěkně pěšky.

2. Jízda na kole

S chladnějším, svěžím vzduchem a listy pomalu zbarvujícími se do žluté, oranžové či červené barvy se cyklistické trasy stávají ještě krásnějšími. I jen hodinová jízda na kole ti dokáže spálit slušné množství kalorií a posílit tvůj imunitní systém. Když začne jít venku opravdu do tuhého a nejsi fanoušek vyštípaných líc, pořád můžeš vsadit na indoor cyklistiku. Se zařízeními od NordicTrack tvá cyklistická dobrodružství naberou nový rozměr iv pohodlí domova.

3. Turistika

Vyprav se na kopce! Pokud si dosud nebyl fanouškem turistiky, je čas dát tomu alespoň šanci. Odměnou ti budou krásné podzimní scenérie a úžasný pocit, že jsi to nakonec přece dal! Turistika je skvělým kardiem a když si vybereš náročnější trasu, dokonce z ní můžeš mít i svalovku.

Takže žádné flákání, ale naopak kvalitní trénink, který přispěje ke tvé štíhlé linii. No vždyť uznej, takový výhled z vrcholů kopců se bude skvěle vyjímat i na tvém „instafeedu“ a navíc uděláš něco pro své zdraví. Nezapomeň si přibalit nějaký sportovní nápoj, ideálně s l-karnitinem, který povzbudí spalování a kvalitní snack v podobě bílkovinné tyčinky, který na vrcholu jistě oceníš. V chladnějších dnech jistě potěší i teplý čajík. 

4. Běh

Běhání na běžeckém pásu se člověku dokáže velmi rychle zunovat. Obzvlášť když vidíš, jak je venku krásně. Podzim je ideální čas na běh. Není venku tolik alergenů z kvetoucích rostlin, teploty jsou stále příjemné a výhledy krásné. K čemu se tedy zbytečně zavírat ve fitku? Vyběhni ven, dej si pár kilometrů a pokud chceš, klidně přidej i silové cviky. Kliky, dřepy, výpady, cviky s kettlebelem či gumami na cvičení...to vše zvládneš venku na čerstvém vzduchu a spálíš spoustu kalorií.

5. Outdoor skupinové sporty

Dej dohromady skupinu – svou rodinu nebo partu přátel – a začněte hrát fotbal, basketbal nebo jakoukoli jinou aktivitu, kterou máte rádi! Sportování s přáteli a rodinou je skvělý způsob, jak se dostat ven a zacvičit si bez pocitu, že cvičíte. Hodinová hra dokáže rozproudit vaše srdce, procvičit více svalových skupin a spálit spoustu kalorií! Ať už vyhrajete nebo prohrajete, zažijete skvělý a zábavný trénink, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Spoluhráče můžeš klidně motivovat i něčím sladkým. Co třeba Weider Protein Cookie

6. Trailový běh

Máš rád turistiku a běh? Zkus je zkombinovat! Vydat se na trailový běh je skvělý způsob, jak si zacvičit kardio a užít si krásy tras. Navíc s nerovným terénem a měnící se nadmořskou výškou může trailový běh zlepšit zdraví srdce a budovat svaly! Kardio a síla v jednom tréninku? Proč bys toho nevyužil?

A co víc, trailový běh pomáhá i tvé rovnováze. Využij svou ostražitost a základy jógy a můžeš si s sebou zahrát malou hru s rovnováhou. Jednoduše tak, že se budeš vyhýbat nerovnostem na zemi, kamenům, větvičkám a ostrým předmětům. Má to hned dva benefity, ušetříš tak svoji obuv ao to víc si zamakáš.

Po dobrém trailu nezapomeň doplnit bílkoviny a sacharidy. Skvěle se hodí napřípad tyčinky od NamedSport či Weider.

7. Skupinová cvičení

Podzim je zábavný a hravý, dokud teplota nezačne rapidně klesat. Najít motivaci cvičit venku může být mnohem obtížnější, když se ochladí a ty se snažíš sladit práci, školu či dokonce už školu svých dětí plus mimoškolní aktivity a pravidelný trénink. Při takovém rozvrhu se přes týden někdy jen stěží dá zacvičit během dne v krásném podzimním počasí. Zůstávají nám jen rána a večery.

Pokud se chceš vyhnout chladu, na podzim můžeš vyzkoušet například skupinová cvičení. Tato jednohodinová cvičení jsou navržena tak, aby zvýšila tvůj srdeční tep a poskytla ti zároveň příležitost stýkat se s přáteli v hodině, se kterými se vzájemně namotivujete na lepší a trvanlivé výkony.

Pro ty, kteří při tréninku přece jen preferují více soukromí, je zde široká škála našich domácích fitness zařízení a pomůcek ke cvičení. Vyber si ty své! Vzhůru na aktivní podzim!

I.Š.