Ztuhlost svalů či bolest zad? Máme pro tebe pomůcky, které pomohou!

Bolest zad, ztuhlost svalstva ať už na zádech nebo na jiných částech těla je v dnešní době známý problém. Ať už je důvodem sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu či nadváha, máme pro vás dobrou zprávu a tou je, že existují pomůcky, které pomohou při bolesti, ale jsou také perfektním prostředkem jak zkvalitnit strečink nejen před tréninkem.

Základními zásadami, které nenahradí žádná pomůcka je dostatek pohybu, správné držení těla a udržování optimální hmotnosti. Každý lékař či fyzioterapeut vám však doporučí také cvičení zaměřené na svalstvo zad. Kromě toho vám však mohou být mimořádně nápomocné i pomůcky ve formě fitness válců, koulí či masážních pomůcek. Na takový sortiment se specializuje značka TriggerPoint, díky které se stovky spokojených klientů cítí lépe. Přinášíme ti proto přehled těch nejlepších fitness masážních pomůcek!

Bolest zad – jaké pomůcky jsou účinné?

Bolest zad může být neurologickým i ortopedickým problémem, nejčastěji však záda bolí proto, že jsou ztuhlá a namáhaná. Důvodem může být sedavé zaměstnání, nesprávné držení těla – hrbení se. Při regeneraci je ideální masážní válec nebo automasážní tyč. Tvar masážního válce a struktura masážní tyče je vytvořena tak, aby kopírovala anatomické linie a co nejvíce připomínala tvar lidských prstů. Masážní válce jsou ideálním pomocníkem při strečinku před tréninkem, ale také na po tréninkovou regeneraci. TriggerPoint však posunul masážní válce na zcela novou úroveň a kromě běžných válců nabízí také upgrade v podobě GRID VIBE vibračního masážního válce. Je nastaven na frekvenci 33 Hz, která je podle výzkumů při masáži zad nejvhodnější. U masážní tyče STK Contour je vibrace nahrazena unikátní konstrukcí koleček, která jsou umístěna tak, aby obtékala svaly a efektivně tak ulevila od bolesti.

Zkus masážní pistoli!

Masážní pistole možná nezní naprosto příjemně, ale věř že je použití určitě stojí za to. TriggerPoint nabízí masážní pistoli Impact Percussion Massage Gun, která je vyvinuta pro efektivní zahřátí svalů před tréninkem, ale pomůže i při regeneraci. Díky pulsům efektivně masíruje a uvolňuje také hluboké svalstvo. Při pravidelném používání účinně ulevuje od ztuhlosti svalstva v důsledku dlouhodobého stání, sezení či nesprávného držení těla.

A co na nohy?

Bolesti nohou jsou také poměrně časté. Ať už nohy bolí kvůli tomu, že jsou namáhány, kvůli sníženému průtoku nebo jsou důvodem podpatky, určitě oceníš váleček na chodidla Nano LTE. Tvar válečku je navržen tak, aby systematicky promasíroval každou část chodidla a aby zlepšil krevní průtok. Váleček je vyroben z pěnového materiálu a kromě úlevy od bolesti a otoků jej můžeš použít i pro příjemnou masáž během jakékoli činnosti.

Co na ztuhlou šíji?

Častým problémem je i ztuhlá šíje. Nemusí jít vždy vysloveně o bolest, ale může jít spíše o nepříjemné pocity, tah, tlak atp. TriggerPoint AcuCurve Cane je tyč vybavena extra pevnou špičkou a dvojitou masážní koulí, která pomáhá k uvolnění svalů krku, šíje a páteře. Masážní pomůcky tohoto charakteru jsou skladné a jednoduše si je můžeš vzít sebou do fitka či do práce.

Menší svalové partie

Na menší nebo těžší dostupnější svalové partie jsou výhodné pěnové pomůcky ve tvaru míčků nebo malých válečků. Míčky jsou výborné při rozmasírování například boků a ramen. Váleček pomůže při bolestí předloktí, zápěstí či dlaní. Časté psaní na počítači, klikání myší či ťukání do telefonu a tabletu může způsobovat bolesti a brnění. Válečky nejen pomohou zlepšit průtok krve a potlačit tak nepříjemné pocity a brnění. Jsou výborné i jako prevence například tak, že při psaní na počítači si zápěstí podložíš masážním válečkem od TriggerPoint.

Jelikož v dnešní hektické době se málo hýbeme a v práci u počítače trávíme dlouhé hodiny, bolest či ztuhlost svalstva určitě zažívá mnoho z nás. Pomůcky od TriggerPoint jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a navrhovány tak, aby splňovaly potřeby každého sportovce i laika.

Je vědecky dokázáno, že masáž je při úlevě od ztuhlosti a bolesti svalstva mimořádně prospěšné. Vyzkoušej proto i ty masážní pomůcky od TriggerPoint, které najdeš na našem eshopu fitplus.cz, nejen pokud tě trápí bolest zad. Díky masážním válcům a míčkům zkvalitníš svůj strečink a užiješ si trénink na maximální úrovni!

Beáta Loffayová