Domácí fitko - dobrá investice či zbytečný výmysl?

Obrázek článku

Přemýšlel si někdy o tom, jaké by to bylo mít doma vlastní posilku a nemuset za tréninkem chodit daleko či pravidelně utrácet nemalé množství peněz na permanentky? Domácí fitko je stále populárnější i proto, že jeho zřízení tě už dávno nemusí zruinovat. Tak jak jde do popředí efektivní trénink, při kterém nepotřebuješ desítky strojů a také kvalita na úkor kvantity, je zřízení domácího fitka mnohem jednodušší. Stačí k tomu trochu prostoru, efektivní výběr kvalitních strojů a náčiní, ale hlavně chuť a čas!

Dobrá investice?

Pokud se ptáš, zda se vyplatí investovat do zařízení domácí posilky odpověď je jednoduchá - záleží jen na tobě. Takové rozhodnutí s sebou nese jak výhody tak i nevýhody. Pojďme se na ně spolu podívat!

Výhody

- Cvičení v pohodlí domova

- Soukromí při cvičení

- Platíš jen za to, co opravdu používáš

- Vybavení dle vlastní vůle

- Vše přivezeme a namontujeme

- Servis a záruka

Nevýhody

- Cena

- Prostor

Samozřejmě, že každému vyhovuje něco jiného. Podle našeho názoru se ovšem vybavení domácího fitness centra opravdu vyplatí. Jediné, co k tomu potřebuješ je dostatečný prostor a počáteční investice, která však nemusí být nutně obrovská. Když si zařizuješ své vlastní fitko pro sebe, případně pro svou rodinu, můžeš si vybrat přesně na míru stroje, které používáš nejraději. Nepotřebuješ nutně pás když nesnášíš běh, nebo kolo, pokud preferuješ jiný druh kardia. Totéž platí io ostatním vybavení. Věnuješ-li se zejména cvičení s vlastní váhou, pilatesu a podobně, nemusíš kupovat lavičky a těžké činky, postačí ti lehčí jednoručky, expandery či TRX pásy. Naopak, pokud preferuješ silový trénink, nemusíš kupovat karimatky a míče. Pokud si neumíš poradit, naši odborníci z Life Fitness ti rádi pomohou, ať už s výběrem fitka na míru pro tebe, nebo nabídnutím již vytvořených sestav přesně pro tvé potřeby. A jak by mohlo takové domácí fitko vypadat? Pojďme se spolu podívat na pár možností!

Domácí fitko pro ženy

Cyklotrenažér

Karimatka

Set jednoruček

Expandery a gumy na cvičení

TRX

Fitlopta

Cena: 39,000 Kč

Vybavení takového minimalistického funkčního fitka ocení každá žena, ale i muži, kteří mají v oblibě funkční trénink, jógu, pilates, ale například i crossfit. Efektivní rozcvičku si dopřeješ na kole a pomocí tří druhů jednoruček, expanderů, TRX a míče procvičíš celé tělo s minimálními náklady.

Fítko pro nadšence silového tréninku

Posilovací věž

Stojan na činky

5 párů jednoruček

Velká činka s náhradními kotouči

Lavička

Hrazda

Cena: 68,000 Kč

Takové domácí fitko ocení každý, kdo je fanouškem silového tréninku. Pomocí posilovací věže procvičíš nejrůznější partie těla. Náhradní kotouče a jednoručky různých hmotností jsou must have. V takové sestavě můžeš cvičit i na lavičce a tvá záda a ruce účinně procvičí i kvalitní hrazda.

Multifunkční domácí fitko pro každého

Běžící pás

Hrazda

3 páry jednoruček

Expander

Veslovací trenažér

Fitlopta & podložka

Válec

Trx

Velká činka s náhradními kotouči

Cena: 73,000 Kč

Naše poslední varianta poskytuje všehochuť jak pro silový, tak funkční trénink. Cena při střední třídě přístrojů je sice nejvyšší z našich nabízených alternativ, když si však spočítáš, kolik ročně utratíš za tréninky či vstupy do fitness centra uvidíš, že tato investice se ti vrátí velmi rychle!

Domácí fitko je pro tvé zdraví, efektivní time managment, ale v konečném důsledku i pro tvou peněženku výbornou investicí. Pokud však stále váháš, navštiv eshop fitplus.cz, kde ti naši odborníci rádi pomohou nejen s výběrem strojů, ale také se všemi ostatními otázkami, které tě zajímají!