🖐 Kvalitní rukavice do posilovny nebo na kolo? Vyber si ZDE.

Harbinger Foam Core Belt – recenze

  • Inspirace

Harbinger je společnost, která vyrábí řadu produktů pro širokou škálu silových sportovců. Ať už jste rekreační vzpěrač, nebo někdo, kdo je o něco elitnější, je pravděpodobné, že Harbinger vyrábí vybavení, které by mohlo vyhovovat vašim potřebám. Ve skutečnosti mnoho silových sportovců alespoň jednou ve své vzpěračské kariéře použilo pomůcky Harbinger, protože jejich podpůrné vybavení se nachází v mnoha posilovnách.

Harbinger Foam Core Belt – recenze

Jednou z pomůcek, kterou je společnost Harbinger nejznámější, jsou opasky na cvičení. Když jsem dostal Harbinger Foam Core opasek, byl jsem nadšený, že uvidím, jak se udrží v posilovně. Jedná se o opasek na bázi nylonu a látky s přidaným pěnovým jádrem pro větší pohodlí. Zajímalo mě, jestli pěnové jádro obětuje stabilitu opasku, a tak jsem při testech použil variace silových pohybů.

Zdvihy, které jsem použil k testování tohoto opasku, byly silový dřep, dřep vzad, mrtvý tah a přední dřep.

Stabilita

Tento opasek má nylonový a látkový základ s přidaným pěnovým jádrem. Z hlediska stability jsem si nebyl jistý, jestli tento opasek vydrží docela dobře na to, že jde o nylonovou a látkovou základnu. Tyto styly opasků nejsou obvykle známy zvýšenou stabilitou kvůli ohebnosti jejich materiálu. Jak již bylo řečeno, byly aspekty stability tohoto opasku, které se mi líbily, a jiné, které se mi nelíbily. Líbila se mi dodatečná šířka, kterou tento pásek poskytuje. Nylonové opasky jsou obvykle široké, takže dodatečná šířka pomohla zajistit dodatečnou stabilitu trupu. To pomohlo minimalizovat nedostatečnou tuhost při udržování určitých poloh.

IMG_9410-750x563.jpg

Líbil se mi i široký pásek na suchý zip. Problémem některých nylonových pásků na suchý zip je někdy malý pásek na suchý zip, který pak způsobuje, že se horní a spodní část opasku ohýbá spolu s trupem. Měl jsem pocit, že dodatečná šířka opasku a šířka popruhu působí synergicky a podporují trup. I když byly skvělým doplňkem opasku, nebyl jsem velkým fanouškem pěnového jádra. Osobně mám rád opasek, který je poněkud tužší, a myslel jsem si, že pěnové jádro ubírá opasku na schopnosti skutečně podpírat trup. Pěnové jádro také nebylo nejlepší při absorbování potu při zvedání bez trička, takže mi trochu klouzalo po trupu, což může způsobit určitou nestabilitu.

Pokud jde o samotné zdvihy, opasek fungoval docela dobře na to, čím je. Tento stylový opasek se často používá pro svoji schopnost poskytnout stabilitu a zároveň zůstat všestranný. Pokud jde o dynamické pohyby, nikdy neomezoval mou pohyblivost. To je hlavní aspekt pěnového jádra. Pokud však hledáte opasek pro podporu maximálně zatížených zdvihů, pak to nemusí být nejlepší volba.

Pohodlí

Tento opasek možná zaostává v oblasti stability, ale rozhodně ne v oblasti pohodlí. Opasky na bázi nylonu se často považují za pohodlnější než kožené varianty. V případě tohoto opasku to platí i nadále a přidané pěnové jádro bylo příjemným prvkem. Už od prvního zdvihu jsem se cítil pohodlně a nikdy nenastal moment, kdy bych si ho musel zafixovat.

Dalším aspektem, který se mi líbil, bylo to, že pěnové jádro bylo šetrné k pokožce. Bylo mimořádně pohodlné na holou kůži, což je dobré pro ty, kdo chtějí univerzální pohodlný opasek na funkční fitness tréninky. Horní a dolní okraje jsou také zaoblené, takže jsou měkké a nezařezávají se bolestivě do žeber nebo trupu. Jediný problém, který bych u tohoto opasku mohl předvídat, je možnost opotřebování pěny nadměrným používáním. Pokud se pěnové jádro tohoto opasku znehodnotí, mohli byste obětovat část jeho pohodlí.

Materiál

Materiál použitý na tomto opasku je nylonový a látkový základ, přičemž vnitřní strana je o něco měkčí než vnější část. Tento opasek je složen s plyšovou trikotovou podšívkou, která má zachytávat teplo a udržovat svaly v teple po celý zdvih. Ve srovnání s jinými nylonovými pásky, které jsem vyzkoušel, se mi tento opasek zdál být na měkčí straně. Pěnové jádro má určitou poddajnost a polstrování můžete zmáčknout, aniž by zanechalo trvalé otisky, což naznačuje, že pěnové jádro je dobře zkonstruováno. Je zde smyčka z nerezavějící oceli, která je uzavřena dvojitým prošitým popruhem, takže popruh je pevný a nehýbe se jako u některých nylonových opasků.

Životnost

Při každém nákupu opasku na bázi nylonu nebo látky je třeba zvážit jeho odolnost. Jedná se o opasky, které vám nemusí vydržet celý život, jak to dokážou některé kožené opasky. Pokud jde o tento opasek, nevyskytly se žádné bezprostřední problémy se životností, ale při nadměrném používání opasku jsem viděl dva možné problémy.

Za prvé, suchý zip má svoji životnost a časem ztratí část své pevnosti v důsledku nadměrného používání popruhů. Tento konkrétní opasek má tři palce suchého zipu, což je dobré i špatné ze dvou důvodů. Je to dobré, protože máte další suchý zip, se kterým můžete pracovat, pokud jedna část ztratí svoji počáteční lepivost. Na druhé straně, pokud jedna část ztratí svou schopnost lepit, pak dodatečná šířka může ztratit svoji funkci.

Za druhé, pěnové jádro nemusí vydržet tak dlouho jako u standardního nylonového opasku. Líbilo se mi, jaký pocit mi dávalo pěnové jádro, ale obávám se, že se opotřebuje snáze než standardní nylon, který má menší hloubku svého tvaru. Také by mě zajímalo, jak nadměrné pocení ovlivní způsob, jakým tento opasek objímá tělo po delší dobu.

Cena

Cena tohoto opasku je zcela spravedlivá a začíná na 388 Kč. Tato cena je v souladu s ostatními nylonovými opasky na trhu, ale je o něco lepší. Líbí se mi, že tento opasek má extra široký pásek na suchý zip a šířku, díky čemuž se mi cena za tento opasek líbí ještě víc. Pokud jste někdo, kdo rekreačně cvičí a chce pohodlí místo tuhosti, pak je tento opasek vhodný. Mějte na paměti, že nevydrží věčně, ale myslím, že cena je přiměřená tomu, co opasek nabízí.

Závěrečné slovo

Na závěr mé recenze na opasek Harbinger Foam Core Belt se mi opravdu líbily aspekty, jako například dodatečná šířka a popruh na suchý zip. Líbilo se mi také pohodlí, které tento opasek nabízel, zejména na holé kůži. Pokud jste však někdo, kdo hledá extrémně stabilní opasek, pak to nemusí být vaše nejlepší volba. Kromě toho má tento opasek životnost, ale přiměřenou cenu, takže se můžete rozhodnout podle toho, co zvážíte víc.

Celkově si myslím, že tento opasek je dobrou volbou pro liftéry, kteří si cení pohodlí před větší stabilitou, ale stále chtějí opasek, který pomůže podpořit trup.

Naše další webové stránky

Od roku 1992 přinášíme novinky ze světa fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu.

Navštivte

Každoročně motivujeme a vyhlašujeme soutěž Do formy s Muscle&Fitness.

Navštivte

Revoluční skupinový trénink kombinující hudbu, světla a senzory do interaktivního a motivujícího zážitku.

Navštivte

Souhlas se zpracováním cookies

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše