Nové rady a tipy jak na štíhlé břicho už do léta!

Kdo by netoužil po štíhlé, vyformované a zdravé postavě a plochém bříšku obzvlášť když se blíží plavková sezóna? Samozřejmě, že bez dodržování základních principů hubnutí to nepůjde. My ti dnes ovšem přinášíme i další efektivní tipy jako do klasického zdravá strava + pohyb přidat pomůcky, které ti pomohou mít do léta ploché bříško!

Hubneme!

Již nesčetněkrát jsme zmínili, že není možné hubnout selektivní – například jen z břicha. Pokud chceš zhubnout, neexistuje jiné řešení než nastavit svůj režim tak, aby byl tvůj kalorický příjem nižší než výdej. Každá z nás má jiný typ postavy a tak si nenabíráme, které zhubne nejprve hýždě, jejíž stehna a jejíž břicho. Pokud patříš k těm šťastlivcům, kterým břicho odchází jako první a výsledky je tedy vidět spíše gratulujeme, pokud si však opačný typ nemusíš zoufat, existuje řešení i pro tebe. V kalorickém deficitu as dostatkem pohybu zhubne opravdu každý. Na to, jak si nastavit jídelníček umíš přijít pomocí různých tabulek a výpočtů bazálního metabolismu (BMR) a celkového denního energetického výdeje (TDEE). Přes online dostupné kalkulačky si tedy umíš jednoduše vypočítat, kolik kalorií denně můžeš přijmout, abys zhubla, je však třeba mít na mysli, že radikálnějším snížením si vůbec nepomůžeš. Zhubneš sice rychleji, ale tvé tělo ti takové „nepěkné“ zacházení zaručeně vrátí únavou, JOJO efektem nebo i zdravotními obtížemi. Pokud si netroufáš sama, neváhej kontaktovat odborníka v oblasti výživy, který ti rád poradí a vysvětlí jak to s tou stravou tedy je!

Kalorie

Pokud se ti zdá, že zdravě jíš a dostatečně se hýbeš a pořád nehubneš, někde musí být problém. Pomůckou, která je vhodná pro každého začátečníka, který neví jak na to jsou kalorické tabulky. Pomocí zapisování a vážení jídla si rychle uděláš přehled o tom, kolik a čeho můžeš jíst na to, abys zhubla.

Cvičení

Bez cvičení se k libovému bříšku nedostaneš. Tedy samozřejmě k libovému možná ano, určitě však k ne pevnému a vyformovanému. Zařaď proto k pravidelnému kardiu a tréninkům zaměřeným na celé tělo i cviky speciálně na břicho. Zaměř se na CORE – hluboké břišní svaly, například planky, boční planky, či různá izometrická cvičení, o kterých jsme již na našem blogu psali. Kromě toho budou efektivní i klasické bříšáky, zkracovačky, sklápěčky, kolo, star crunches, nebo všechny ostatní cviky na břicho, které preferuješ!

Náhrada stravy

Sami si uvědomujeme, že takový režim, neustálé sledování, vážení a vaření doma je někdy k poražení. Obzvlášť tak v létě, kdy bychom náš čas mnohem raději využili venku s kamarády, na pláži, nebo čímkoli jiným než vařením. Pro tento případ na našem eshopu najdeš mnoho doplňků, které poslouží jako zdravá náhrada stravy a na přípravu ti moc času opravdu nezaberou. My doporučujeme Weider Rice Pudding! Pokud chceš sáhnout po zdravější variantě běžně používaných jídel, z našeho sortimentu je velmi oblíbená ovesná či rýžová mouka Weider Gourmet Flour – vhodná pro přípravu snídaně. Pokud máš rád spíše slané, v naší nabídce najdeš i nízkokalorické omáčky, například Curry či Caesar!

Slazení

Pokud i ty patříš k fanouškům sladkého či koláčů můžeš vesele používat některé z našich oblíbených dobrot a sladidel s nízkým obsahem kalorií. My doporučujeme například Weider Slim čokoládový sirup či jakákoli jiná tvoje oblíbená příchuť. Pokud ráda sladíš bez kalorií navíc určitě oceníš Body Attack Flav Drops kapky, které osladí tvůj oblíbený dezert či dokonce i kávu!

Zdravější snacky

Právě mlsání je často skrytým důvodem, proč se nedaří zhubnout. Zkus proto vyměnit klasické sladkosti za ovoce či zeleninu. Pokud přece jen toužíš po sladké dobrotě, sáhni raději po proteinových tyčinkách, nebo našich zdravých sladkostech díky kterým hravě doplníš chybějící bílkoviny! My v redakci FITPLUS doporučujeme lahodné Weider Joe's Core Bars v různých příchutích, Weider 32% Protein Bar či sladkou sušenku Weider Protein Cookie. Nabídka je široká, stačí se jen podívat a vybrat si cokoli na co máš chuť!

Bez zkratek

I když existuje mnoho pomůcek, pravdou zůstává, že na cestě k efektivnímu a hlavně udržitelnému hubnutí neexistují žádné zkratky. Ano, můžeš se nastavit na radikální režim z hladovkou nebo zkoušet nesmyslné diety, ale v konečném důsledku si váhu neudržíš a ještě svému tělu i uškodíš. Hubnutí není chvilková záležitost a nejlépe uděláš pokud si dáš čas a reálné cíle, nebudeš na sebe moc přísná a dopřeješ si kromě režimu i odpočinek, relax a sem tam i nějaké jídlo, které do hubnutí vůbec nezapadá. Pokud se nastavíš tak, že nový životní styl bude pro tebe radost a ne trápení, hubnutí - i to z břicha půjde rychleji a výsledky ti zůstanou ještě hodně dlouho. Na závěr bychom jen dodali, že to nejdůležitější je zdraví a se zdravým životním stylem se dostaví i výsledky! Být fit se vyplatí!